Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matematika téren jártas...

Matematika téren jártas valaki eléggé, hogy segítsen egy szöveges feladatban?

Figyelt kérdés

Szóval, a téma: A szögfüggvények definiálása derékszögű háromszög segítségével.

Egy szöveges feladatnál ragadtam le, ami így hangzik:

"Egy 35 mm sugarú keresztmetszetű rúdból szabályos nyolcszög keresztmetszetű rudat kell esztergálni. Számítsd ki a nyolcszög oldalának nagyságát és két szemben fekvő oldalának távolságát!"

A válaszokat előre is köszönöm!



2018. máj. 27. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:

A nyolcszöget fel tudod bontani 8 egybevágó egyenlő szárú háromszögre, ahol a szárak hossza a kör sugarainak hossza, vagyis 35 mm, a szárak hajlásszöge 360°/8=45°.


Innen már be tudod fejezni?

2018. máj. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Aki megfogalmazta a szöveget, megnézném hogy esztergál köracélból nyolcszög keresztmetszetű rudat...


Marással lehet elvégezni a folyamatot, osztófej segítségével, de a rúd hosszára ott is több korlát van...

2018. máj. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
A számítást egyébként valóban úgy kell csinálni ahogy a #1 írja, de 22.5°-al kell számolni. Az oldalhossz 2*R*sin(22.5°), a laptáv pedig 2*R*cos(22.5°) lesz.
2018. máj. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Na látom, az idióta barom lepontozók megérkeztek. Hogy hordott össze a szél megint ennyi ostoba csőcseléket ide...
2018. máj. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most már értem, mire megy ki az egész ;)
2018. máj. 28. 07:15
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
@4: Miután egy teljesen lényegtelen és mellékes momentumba kötöttél bele, én is lepontoztalak. Ha kihisztizted magad, lépj tovább.
2018. máj. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!