Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miről szól a Beszterce ostroma?

Miről szól a Beszterce ostroma?

Figyelt kérdés
Elolvastam az eredetit illetve a röviden verziót is de egyszerűen nem értem. Annyira homályos nekem az egész történet. Le tudná ìrni valaki nagyon röviden hogy miről is szól ? Köszönöm
2018. máj. 28. 06:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Beszterce ostroma Mikszáth egyik legérdekesebb és legnépszerűbb könyve a magyar irodalom egyik legemlékezetesebb különcéről szól. Mint az író néhány más művében, itt is egyszerre két eseménysor van jelen, melyek a mű közepén találkoznak, és így folytatódik tovább a történet. A háttérben egy szerelmi história húzódik meg, az előtérben és a cselekmény középpontjában egy Don Quijote-szerű felvidéki főúr, Pongrácz István gróf hóbortos alakja áll. Bár a történet a 19. században zajlik, a gróf mégis középkori várúrként viselkedik, várát is annak megfelelően rendezi be. Életét a folytonos harc jellemzi, cselédeit is katonáskodásra sarkallja és csak az ököljogot ismeri.


Ez volt a Wikipédián. Szívesen.

2018. máj. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Par honapja irtam belole a dogat:D

A munek tulajdonkeppen az a lenyege, hogy a dzsentri Magyarorszagon a nemesi elveket, hagyomabyokat mar csak egy “orult” veszi komolyan, meghozza ugyebar Pongracz grof, a tobbiek viszont csak parazita eletmodjuk leleplezesre hasznaljak, pl a Behenczy barok.

Pongracz Istvan egy becsuletes, tiszta ember volt. Kulonb, mint a tobbi dzsentri. Kulonc ember is, mivel ugye a feuadlis jogokat akarja ervenyesiteni a XIX. szazadban, de Mikszath muveinek ez az egyik fo jellemzoje: a kuloncokhoz vonzodik.

Behenczy Pal es Karoly:

Uri shivakok voltak. A szavak csak szavak maradtak, a becsuletes magatartas egy poz volt, ami moge zullottseguket rejtettek.

Negy resze van:

Estella. Ha jol tudom itt Donna Estellat vasarolja meg a zsolnai piacon 600 Ft-ert, “megallt szamara az ido”

Keddlyes atyafiak: Behenczy barok megjelenese

A tusz: a polka tortenete osszefonodik Pongracz Istvaneval

Az ej: Pongracz halala

Nedec varan jatszodik a tortenet

2018. máj. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!