2018. máj. 28. 07:35
1/2 anonim válasza:
Legyen x-padok száma,akkor
x=2x-2
x=3x-15
a bal oldal a padok száma,a jobb oldal a tanulók száma
x=x vagyis
2x-2=3x-15
x=13
vagyis a padok száma 13
a tanulók száma
2.13-2=24 és 3.13-15 is 24 vagyis a tanulók száma pedig 24
2/2 sharkxxx válasza:
t = ? (tanuló)
p = ? (pad)
------ ------
t = 2*(p - 1)
t = 3*(p - 5)
2*(p - 1) = 3*(p - 5)
2*p - 2*1 = 3*p - 3*5
2*p - 2 = 3*p - 15
15 - 2 = 3*p - 2*p
13 = (3 - 2)*p
13 = 1*p
p = 13
t = 2*(p - 1)
t = 2*(13 - 1)
t = 2*12
t = 24
24 tanuló és 13 pad van az osztályban.