Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segít a fizika házimban?

Crazypeople kérdése:

Valaki segít a fizika házimban?

Figyelt kérdés
Amikor a sáros útról beton útra felhajtó autó gyorsúl-egy meghatározott sebességnél- a kerekeiről elkezdenek lerepülni a sárdarabok, miért és miért csak akkor?

2018. máj. 28. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze. Tankönyvedben a centripetális vagy centrifugális erő vagy gyorsulás témakörét értelmezd, ez a körmozgásnál található.
2018. máj. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rendben, és a megoldást tudja valaki?
2018. máj. 28. 17:20
 3/8 anonim ***** válasza:
ja, hogy te a segítséget úgy értelmezted, hopgy Ctrl C- Ctrl V-vel bemásolod, oszt elfelejted? Én nem. :D Én a tohonya agy ellensége vagyok. Az említett fogalom képletére ránézve látszik, mitől nagyobbodik, ennyit csak fektess már bele.
2018. máj. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én a segítséget úgy értelmezem, hogy logikusan és érthetően elmagyarázva leírja valaki, hogy mi miért van. Nem úgy, hogy " Ott van valahol a könyvben nézd meg és próbáld meg megérteni"(egyébként ezt már próbáltam de nem jött össze,ezért tettem írtam ki a kérdést). Nem azt kértem hogy a pontos választ írja le valaki, hanem azt, hogy vezessen rá, vagy magyarázza el. Azonban mivel már 15:36 óta várok teljesen megelégedtem volna csak önmagában a válasszal is.
2018. máj. 28. 19:05
 5/8 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..


Valamekkora erő köti őket a kerékhez, viszont van tömegük is, így ahogy egyre gyorsabban halad az autó, egyre nagyobb lesz az impulzusuk, amit szeretnének megtartani, és menni egyenesen. A kerék viszont erősen van rögzítve, így ő forogna tovább, valamilyen görbe mentén. Ha elég nagy lesz a sebesség, akkor a sárdarabokat a kerékhez kötő erő már nem lesz elegendő, hogy a görbe pályán tartsa az (egyre nagyobb tehetetlenségű) sarat, így azok lerepülnek egyenesen.

2018. máj. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2018. máj. 28. 22:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem rossz a magyarázat, viszont olyasmit szerintem inkább nem kéne mondani neki, hogy "az egyre nagyobb tehetlenségű sarat", mert látszólag itt most a lényeget ugyan nem érinti, s első közelítésnek megfelelőnek tűnik, de ha ő is ilyet mond az oktatójának, akkor könnyen benyalhat egy fúrót a feleletére, mivel a sár tehetetlensége nem nő (hiszen nem változik a tömege).


(Az más kérdés, hogy növekvő kerületi sebesség mellett növekszik az az erő is, ami ahhoz szükséges, hogy a sarat a keréken tartsa, s egy ponton túl ez az érték meghaladja a kerék és a sár anyaga közötti összetartó erő maximumának értékét (ekkor repül el a sár), de ennek nem az az oka, hogy változik a sár tehetetlensége/tömege, hanem az, hogy változik kerületi sebessége.)

2018. máj. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm, jogos. A 'nagyobb impulzusú/lendületű' kifejezés valóban szerencsésebb lett volna.
2018. máj. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!