Hogyan tudom kiszámítani két összeg közötti növekedését százalékban? (többi lent)

Pl van két összeg.: 220 150 Ft és 358 485 Ft. Hogyan tudom megmagyarázni hogy hány százalékkal növekedett a második összeg? Excelben esetleg meg lehet határozni valahogy?
2018. jún. 1. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy kicsit egyszerűbb példa; azt gondolom könnyedén meg tudnád határozni, hogy ha 50 és 100 forint lenne, akkor 100%-kal nőtt 50-ról 100-ra. Ezt úgy tudod máshogyan meghatározni, hogy megnézed, hogy az 50-nek a 100 hány %-a, ez 200% lesz, majd ebből levonod a 100%-ot, így kapod meg a 100%-ot.


Esetünkben 220.150-nek a 358.485 a ~163%-a, tehát ~63%-kal növekedett az összeg.

2018. jún. 1. 18:09
 2/4 anonim ***** válasza:

A és B a két összeg, x a százalék (0-1)


A + Ax = B

A(1 + x) = B

1 + x = B / A

x = B / A - 1


És megszorzod x-et százzal, hogyha 0-100 értéket akarsz. Ennél a feladatnál 62.8367%-kal nőtt az ár.

2018. jún. 1. 18:12
 3/4 anonim ***** válasza:
(Az első sor azt fejezi ki, hogy A és A valahányad része - ebből lesz az, hogy hány százaléka - egyenlő B-vel.)
2018. jún. 1. 18:15
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2018. jún. 3. 07:33