Van itt valaki, aki tud egyperces novellát írni?

Figyelt kérdés
Vizsgaláz címmel kellene egy egyperces novellát írnom, de szinte semennyire sem értek ehhez. Nagyon megköszönném, ha valaki tudna segíteni ebben.

2018. jún. 22. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
pedig tok konnyu
2018. jún. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát nekem sajnos nem annyira.
2018. jún. 22. 14:47
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Remeg a kezem, hevesen dobogó szívvel leülök az asztalhoz. Szemek tapadnak rám, mindenki arra vár, hogy még szólaljak, én pedig be akarom bizonyítani magamnak, hogy sikerülni fog. És igen, menni fog, mert elkezdek beszélni. A szavak elkezdenek mondatokká formálódni, ahogy kimondom őket, közben még mindig érzem a szívem dobogását, de tudom, hogy a jövőmért küzdök, ezért zakatoló agyamat arra buzdítom, hogy még több információt zúdítson a szám felé. A vizsgadrukk elkezd enyhülni, ahogy a tanárnő elmosolyodik a feleletem hallatán, talán mégsem lesz ez olyan rossz, hiszen mindent megteszek érte, hogy sikerüljön. Egyszer csak csend lesz, kifogytam a szóból. Fel sem tűnt, hogy minden fontosat elmondtam. A tanárnő bólint, megköszöni, én pedig izzadtságtól ragacsos kezem a ruhámba törlöm és megkönnyebbült sóhajjal elhagyom a termet. Megcsináltam.
2018. jún. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De jó! Köszönöm!:D Én azt hittem amúgy hogy így a párbeszédek mindig kellenek bele.
2018. jún. 22. 20:43
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Utolsó vagyok


Nem szükséges párbeszéd bele, ez most csak úgy jött, bocsi az megszólaljak akart lenni. Jövő héten szóbelizek, szóval volt honnan merítenem. :D Örülök, hogy segíthettem. :)

2018. jún. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

Vizsgaláz


Kitépi a papírt a füzetéből. Összegyűri. Lapoz egyet. Felveszi a tollát. Ír.

Kitépi a papírt a füzetéből. Összegyűri. Lapoz egyet. Felveszi a tollát. Ír.

Kitépi a papírt a füzetéből. Összegyűri. Lapoz egyet. Felveszi a tollát. Ír.

Kitépi a papírt. Négy éve tanul a kettesért. Chipset ebédel. Szüleivel lakik.

Kérdezőnek hívják. Jegyezzük meg: Kérdezőné, Kérdezőné, Kérdezőné.

2018. jún. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem rossz, nem rossz...csak nem igaz rám.:/ :D
2018. jún. 23. 09:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Na kérem, 30%, azaz 10 kérdezőből 7 nem olvasott még Örkény István-t! Ejnye-bejnye, pedig középiskolás anyag!
2018. jún. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:

Miért csak 30%-ot kapott a második vizsgaláz??


Szerintem zseniális, az örkényi stílust remekül követte.


Ha éppen Örkényt tanultatok, akkor inkább a második verziót add be házi feladatnak. A tanár/tanárnő is értékelni fogja az irónia miatt.

2018. jún. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!