Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene ezt megoldani,...

Valaki segítene ezt megoldani, mert nem tudom megoldani?

Figyelt kérdés
2 órát törtem rajta a fejem, de hiába

2018. jún. 23. 17:21
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
2018. jún. 23. 17:22
 2/14 A kérdező kommentje:
Még soha nem okdottam hasonló feladatot. Ez meg is látszik...
2018. jún. 23. 17:23
 3/14 anonim ***** válasza:

Egy kissé pongyola megfontolás: Ha elfogadjuk hogy az első formula igaz, akkor írj be k helyére k+1 -et! Ekkor közvetlen adódik a második formula.


A kérdés pedig az volt, hogy az 1.formulából hogyan jön ki a második.

Ha ez egy programozási feladat lenne, akkor egyszerű indexeltolásról van szó.



Azt igazolni, hogy az 1.formula valóban igaz, és milyen a,b,k, stb. paraméterekre, az másfajta megfontolást kíván.

2018. jún. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

a,b>0

k € N*

2018. jún. 23. 22:13
 5/14 anonim ***** válasza:
Olvasd el noch einmal a válaszom...
2018. jún. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Most már végleg elvesztettem a fonalat. A megoldást leírná valaki, mert bele kavarodtam?
2018. jún. 23. 23:26
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mibe lehet belekavarodni ebben az egyszerű feladatban, annak ellenére, hogy a megoldás már le van írva... Talán lapozd át az általános iskolai tananyagot, ill. az 1.osztályos olvasás órát.

Ha szövegértési problémáid vannak, azon nem fogunk tudni segíteni.

A lustaságon szintén nem.

2018. jún. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Megnézem, hogy teljesül egyre. Aztán felteszem k-ra. K-ból kihúzható beszorzásokkal meg ilyenekkel K+1 re? Valaki ezt mondja már meg! Vagy teljesen baromságot csináltam?
2018. jún. 24. 10:37
 9/14 A kérdező kommentje:
Legalább azt írja le valaki, hogy kihozható vagy nem.
2018. jún. 24. 10:38
 10/14 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy mit ír... Bírom, hogy itt mindenkit hogy h.ly.n.k kezelnek. Soha az életemben egy feladatot se oldottam meg eddig teljes indukcióval. Valami szabályszerűségét kell keresni és azzal kell leírni a következő tagot?
2018. jún. 24. 10:48
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!