Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ennél a teljes indukciós...

Ennél a teljes indukciós feladatnál ez hogy jön ki?

Figyelt kérdés

Szóval értem magát a teljes indukciót, de ennél a feladatnál nem értem hogy lehet így felbontani ezt a törtet. Megvan tehát az egyenlet, és az egyik oldalon van 1 / n+4 . Na most ebből csinál itt a prezentáción (1 / 2n) + (1 / 2n + 1) -et. Én akárhogy számolom, nem akar leesni hogy az 1 / n+4 -et hogy lehet így felbontani.


[link]


[link]



2018. jún. 24. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Sehogy, a válasz annyi, hogy átkerült a három pont másik oldalára a jobban kifejtett rész.
2018. jún. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Melyik részt érted a jobban kidolgozott rész alatt? Lehet az én agyam topa de nég mindig nem látom hogy jön ki a megoldás.
2018. jún. 24. 17:53
 3/8 anonim ***** válasza:

A kettő nem ugyanaz. :-)


A második képen is oda lehetne írni az 1/n+4-t az 1/n+3 mögé, csak lespórolták a hely miatt. A másik, ami változott, igazából az sem hordot új információt, csak kiírták a 2n+1-es tört elé a 2n+1-es és a 2n-es "változatot", azaz a sorozat utolsó előtti és utolsó előtti előtti tagját.


Az első tagtól ugyanígy megy (1/n+2, 1/n+3 stb.), csak értelemszerűen ott növekszik.

2018. jún. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Fránya elírások...


Helyesen: (...) igazából az sem hordoz új információt, csak kiírták a 2n+2-es tört elé a 2n+1-es és a 2n-es "változatot" (...)

2018. jún. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

De miért kell kiírni a 2n -es 2n + 1 -es törtet is? Máshogy nem teljesülne az egyenlet?


Erre a megoldásra én tuti nem jöttem volna rá, nekem elég fura.

2018. jún. 24. 20:41
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja asszem megvan, azért írja ki hogy lehessen egyszerűsíteni a bal oldallal, nem?
2018. jún. 24. 20:43
 7/8 A kérdező kommentje:
Csak az volt fura, hogy a 2n + 2 elé még a 2n + 1 et is ki kell írni.
2018. jún. 24. 21:08
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem "kell" kiírni. Ettől semmit sem változott a megoldás, így ennek nincs befolyása az egyenlet teljesülésére.


Ez olyan, hogy kiírod:

1.... 9

aztán pedig azt, hogy 1... 7, 8, 9.


Nem változott a kifejezés értéke. Egyébként igen, kell majd egyszerűsíteni is, miután egyenlővé tetted az első (n) sor bal oldalát a második (n+1) sor jobb oldalával.

2018. jún. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!