2018. jún. 27. 19:32
1/1 anonim válasza:
Legyen H2=x
(75+30) *60= (75+x) * (90-x)
105*60=75*90 - 75x + 90x - x^2
6300=6750 + 15x - x^2
0= -x^2 + 15x +450
Ez egy másodfokú egyenlet amelynek megoldásai:
x1= 30 és x2=-15
Azaz H2=30 vagy H2=-15