Egyszerű másodfokú egyenlet?


3x^2 = 0

A) oldjuk meg a természetes számok halmazán

B) oldjuk meg az egész számok halmazán

Teljesen elvesztem.. Valaki magyarázza el legyen szíves hogy mi, és miért jön ki. Köszönöm szépen!


2018. júl. 4. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

X=0


Hogy miért? Mert a másodfokú megoldóképlettel ez jön ki. Ugye a=3, b és C = 0.

Azaz -b is 0

b^2 szintén, 4ac szintén (mivel a=0)


0/3=0

2018. júl. 4. 17:03
 2/5 anonim ***** válasza:

"Mert a másodfokú megoldóképlettel ez jön ki."


Mert józan paraszti ésszel ez jön ki.

3x^2=0 /:3

x^2=0


Melyek azok a számok, amit önmagával megszorozva 0-t kapsz? Egy ilyen van a 0.


A 3x^2 = 12 egyenletnél:

x^2=4

Melyek azok a számok, amit önmagával megszorozva 4-t kapsz? Két ilyen van a 2 és -2.

2018. júl. 4. 17:06
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Vagy egyszerűbb gondolatmenettel...

Egy szorzata akkor 0, ha valamelyik szorzótényező 0.

Mivel a 3 nem 0, így az x^2=0


x^2= x*x


tehát x*x=0, és ugye egy szorzat akkor 0, ha valamelyik szorzótényező 0.

2018. júl. 4. 17:06
 4/5 anonim ***** válasza:
#2: gyorsabb voltál. :D
2018. júl. 4. 17:07
 5/5 anonim ***** válasza:

"Egy szorzata akkor 0, ha valamelyik szorzótényező 0."


Nem tudom, miért pontoztak le téged.

Teljesen igazad van.


A lényeg, hogy hiányos másodfokú egyenletre nem kell megoldóképletet használni. Nem lövünk ágyúval verébre. :)

2018. júl. 5. 11:11