Igen, ott vesszo van.

2018. júl. 5. 14:08
 1/2 A kérdező kommentje:

___

1,n

2018. júl. 5. 14:14
 2/2 anonim ***** válasza:
57%

A felülvonás azt jelenti, hogy az egy szám; például a 123-ról tudod, hogy egy háromjegyű szám, de ha azt írom, hogy abc, akkor ez szövegkörnyezettől függően sok mindent jelenthet, ezért az abc fölé vonást szoktak tenni, ezzel jelzik, hogy ő egy háromjegyű szám akar lenni. Ebben az esetben is ezt a funkciót látja el a felülvonás, vagyis az 1,6-ról látod, hogy egy tizedestört, az 1,n meg akármit jelenthet, ezért a felülvonás.

Ha elvégzed a jobb oldalon az osztást:

=(10/10) + (n/10) = 1 + (n/10), akkor már ténylegesen látható, hogy ez átírható 1,n alakra, például ha n helyére 3-at írsz, akkor 1+(3/10)-et kapsz, ami 1,3 alakra írható. Ez azonban csak akkor működik, hogyha n értéke 0;1;2;3;4;5;6;7;8;9, ezt fontold meg, hogy miért van így.

2018. júl. 5. 14:25