Ha 'X' 2 esetében 2,3 esetében 4,4 esetében 6,5 esetében 8,6 esetében 10,7 esetében 12, akkor felírható egy képlet, hogy mondjuk 12 esetén mennyi?

2018. júl. 17. 13:07
 1/5 A kérdező kommentje:
A számok között vessző van, nem tizedesvessző!
2018. júl. 17. 13:09
 2/5 anonim ***** válasza:
28%
Rajzold meg a függvényt! Látni fogod, hogy egyenes, azaz lineáris. Ennek általános alakja: Y = aX + b. Amennyivel emelkedik egy egység alatt, az lesz az a, ahol metszi az Y tengelyt, az lesz a b.
2018. júl. 17. 13:18
 3/5 anonim ***** válasza:
42%

Jól mondja az előttem szóló.


f(x)=2*x-2

f(12)=2*12-2=22

2018. júl. 17. 16:10
 4/5 A kérdező kommentje:
Oh! Köszönöm szépen! = )
2018. júl. 17. 16:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól, hogy a pontok kollineárisak, az nem jelenti azt, hogy csak lineáris függvény fektethető rá. Sőt; az „előző” pontok nem határoznak meg a rájuk következő függvényértékeket, ebből kifolyólag f(12) értéke akármi lehet, vagy még az sem, mivel megeshet, hogy a keresett függvény nem is értelmes az x=12 helyen.

Ha a keresett függvény lineáris, akkor arra megadták a választ, de ezentúl lehet majdnem akármilyen polinomot is ráilleszteni, de a polinomfüggvények a függvényvilág csak egy apró szeletét teszik ki.

2018. júl. 17. 21:33