Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A komplex függvények ábrázolás...

A komplex függvények ábrázolásánál 2D illetve 3D-ben mit hogy kell értelmezni?

Figyelt kérdés
Lehet nincs sok értelme a kérdésemnek, de már annyi ilyen komplex függvény vizualizációt láttam és nem teljesen értem...talán azért mert nem találom egységesnek :S...egy ilyen függvény vizualizációnál hol látom a gyököket? Miknek kell teljesülnie?...ne haragudjatok ha értelmetlen a kérdés, de a tőlem telhető legjobban próbáltam elmagyarázni,hogy mi a kérdésem...

2018. júl. 25. 19:27
 1/2 uno20001 ***** válasza:

Egy komplex függvény lényegében két számhoz (valós és képzetes rész; a komplex síkon egy pont) két számot rendel. Tehát tulajdonképpen 4 dimenzióra lenne szükség, hogy egy megfelelően lehessen ábrázolni egy komplex függvényt. Ez természetesen nem igazán megvalósítható, ezért általában valahogyan máshogy oldják meg.


* Ha elhagyjuk a kimenet valós vagy képzetes részét, akkor egy 3D felszínként lehet ábrázolni a függvényt.


* Ábrázolható a kimenet "abszolút értéke" (magnitúdója).


* Egy 2D síkon minden ponthoz hozzárendelhető egy "szín", amivel információt lehet átadni a kimenet tulajdonságairól.


Ezen kívül vannak még további módszerek, amelyekről itt olvashatsz: [link]

2018. júl. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. júl. 26. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!