Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki, aki nagyon kedves,...

Kicsidodó kérdése:

Valaki, aki nagyon kedves, mondana nekem tulajdonságokat Bornemissza Gergelyről?

Figyelt kérdés
Kéne az olvasónaplóba.Hogy néz ki?,milyen belső tulajdonságai vannak,miért?Előre is köszönöm a válaszokat.

2018. júl. 31. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Most komolyan, mi lenne ha elolvasnád a könyvet?
2018. júl. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

Bátor, okos, művelt, ravasz, furfangos.


Külseje:


"A földön török szőnyegek. A fal mellett medvebőrös dívány. Az ablaknál írószekrény, könyvesszekrény. Sok pergamenkötésű könyv, talán száz is. A falon arcképek. Az öreg Cecey sisakos képe, barna korában. Ceceyné kancsalul nézőn, aranyhímzetű fejkötőben. Aztán egy diófa rámába foglalt, sárga Krisztus-kép; egy pajkos leányarc, amely Bornemisszánéhoz hasonlít, s mellette az ura képe. Fiatal, vékony képű, barna ember, csaknem cigányosan barna. Nyílt szemeiből vidám eszesség sugárzik. A bajusza pörge. Kerek kis, puha szakáll köríti az állát. A haja vállig omló."


De tényleg, miért nem olvassátok el? Ezerszer olvastam, izgalmas, érdekes könyv.

2018. júl. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

A fenti idézet idején 26 éves Bornemissza.

Egy másik idézet 16 éves korából:


"Gábor pap volt. A diák meg Bornemissza Gergely.


Azóta, hogy nem láttuk őket, nyolc esztendő telt el. A pap nem sokat változott. Mindössze a szemöldöke nőtt ki. Szakállát, bajuszát bizonyosan a forró víz nyomai miatt beretválta. És hát kissé megsoványodott.


Annál inkább változott a fiú. A nyolc év csaknem férfivá érlelte. De csak termetben. Az arca az a határozatlan se szép, se csúnya valami, amilyen a tizenöt esztendős fiúké szokott lenni. Csak az arca színe maradt meg, az a pirosasbarna, gyönge szín. A vállig érő, hullámos haj az akkori idők férfidivatja volt."

2018. júl. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
61%
vagyis 15 éves :)
2018. júl. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
58%
Én kedves vagyok, de nem mondok róla tulajdonságokat. Ott a könyv, nem harap amúgy. :(
2018. júl. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!