Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a különbség ortonormált és...

Mi a különbség ortonormált és ortogonális mátrixok között!?

Figyelt kérdés
Én eddig azt hittem hogy ortogonális amelynek sor és oszlopvektorai merőlegesek, ortonormàlt pedig aminek sor és oszlopvektorai előbbi mellett egységnyi hosszuak és ezt U-val szokás jelölni...de most olvastam wikipédián hogybaz ortogonális máteix az az amit én ortonomáltnak gondoltam...akkor mi a különbség!?!?!?

2018. aug. 7. 17:55
 1/5 dq ***** válasza:

Hát akkor eddig rosszul hitted.


Ez az ortogonális mátrix: [link]


Ortonormált mátrix meg nincs használatban.

2018. aug. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy ortonormált mátrix. Valamit elolvashattál/elérthettél, amikor az ortogonális mátrixokat vettétek.
2018. aug. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van egy tétel, amely szerint egy mátrix ortogonális akkor és csak akkor, ha az oszlopaiból alkotott vektorrendszer ortonormált.

Tehát, nincs olyan, hogy egy mátrix ortonormált, olyan viszont igen, hogy az oszlopaiból alkotott vektorrendszer az, ilyenkor, mivel kielégíti a szükséges és elégséges feltételt, a mátrix ortogonális.

2018. aug. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 dq ***** válasza:

> Van egy tétel, amely szerint egy mátrix ortogonális akkor és csak akkor, ha az oszlopaiból alkotott vektorrendszer ortonormált.


Valószínűleg mást nevezel ortogonálisnak mint mindenki más, ha nálad ez egy "tétel".

Mindenki más szerint egy Q mátrix ortogonális pontosan akkor (definíció!) ha a sorai és az oszlopai ortonormált vektorrendszerek, azaz QQ* = I, és Q*Q = I.

Az egyik egyenlőség elég, hiszen következik belőle a másik egy transzponálással, de ez nem egy "tétel".

2018. aug. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 dq ***** válasza:
Ugh. Semmi, nem szóltam.
2018. aug. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!