Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések

A kérdés

Reál szakos egyetemisták! (Mérnöki, fizika stb. ) Ti gépen vagy füzetből tanultok?

A kérdést úgy értem, hogy ha pl. van egy rohadt nagy anyag, amit fel kell dolgoznotok, kiírni a lényeget, függvényeket, képleteket, kapcsolási rajzokat kiszedni belőle, azt milyen módon teszitek?

Én villamosmérnökire járok, pdf-ben sokszor kapunk anyagot a zh-khoz, amiből tudunk gyakorolni is, illetve az elméleti anyag is benne van, de ezekbe sokszor van felesleges anyag is, illetve az órán füzetbe írt dolgokat meg nyilván hozzá kell rakni valahogy ha nincs benne. Ilyenkor nem nagyon tudom eldönteni, hogy gépen átszerkesszem, kiírjam belőle a lényeget és onnan tanuljam meg, vagy füzetbe csináljam ugyanezt? Ugyanis füzetbe talán több idő kiírni, de mégiscsak, hogy ha leírom, akkor jobban rögzül talán a fejemben, illetve nem kell wordben vacakolni a szerkesztéssel. Ti hogyan csináljátok?

aug. 9. 18:29  Privát üzenet  

A válaszok

Füzetből.

Gép csak CAD illetve hasonló programok miatt hasznos számomra, de ez egyénfüggő gondolom mindenki máshogy tanul, használd azt amelyik neked kényelmesebb, ne azt ami másnak.

A válasz 78%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont aug. 9. 18:38 Privát üzenet
Füzet.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont aug. 9. 19:59 Privát üzenet
Én A4-es fehér papírra jegyzetelek. Ha kidolgozást csinálok, azt is ilyenre.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont aug. 9. 20:07 Privát üzenet

Füzet. Tény, hogy sok idő volt kijegyzetelni, de már közben is tanultam/megértettem.

(Proginfó)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont aug. 9. 20:20 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
SZTE fizika szakon van 0. Zh? Ha megbukok rajta, mi történik?
Hogyan kell helyesen megoldani az alábbi két feladatot?
T=2π√ (l/g) levezetése?
DE-n fizikát tanuló egyetemisták milyen véleménnyel vagytok a karról és az egyetemről?
Egyetemisták! Ti hogyan tanultok ilyen sokat?
Egyetemisták! Hogyan készüljek fel 6 nap alatt a fizika zh-ra? Sajnos évközben nem nagyon tanultam rá, mert más tárgyakra koncentráltam. Alig tudok valamit. Elmélet + számolás.

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Házifeladat kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!