Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémia. Mennyi a Butil-acetát...

Kémia. Mennyi a Butil-acetát oktánszáma?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom nem használják üzemanyagként, ezért nem is találtam a neten választ a kérdésre.

Egyébként az oktánszámot hogyan számolják ki?



2018. aug. 9. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
2018. aug. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amúgy kevered szerintem valamivel, de ha utánaolvasnál a butil-acetátnak, tudnád, hogy nem a benzin egyik fajtája, köze sincs hozzá.
2018. aug. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Lehet hogy nem a HF kategóriába kellett volna raknom...

Ma már nincs köze az biztos. De régebben a versenyautók üzemanyagában megtalálható volt. Azt viszont nem találtam meg hogy miért rakták bele. Egyik ötletem az, hogy ezzel (is) növelték az oktánszámot, ezt viszont csak úgy tudnám megerősíteni/megcáfolni hogy ha megtudom az oktánszámát.

2018. aug. 12. 18:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Annyit találtam róla, hogy néhány gyümölcs illatában fellelhető, meg gyümölcs illatú stb. Nekem az etanolt, bioetanolt (E85) hozza ki példának, aminek 104-105 az oktánszáma, fűtőértéke azonban 30%-kal kisebb, mint a benziné. Csak azoknak éri meg ezt használni üzemanyagként, akik tuningolni szeretnék az autójukat, stb. Egyébként nem találtam semmit arról, hogy a butil-acetátot régen belekeverték volna az üzemanyagba. Esetleg próbálkozz meg a könyvtárakkal, keress kémiai lexikonokat, könyveket, hátha találsz valami feljegyzést róla. :)
2018. aug. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget :)
2018. aug. 13. 01:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!