Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések

A kérdés

Kémia. Mennyi a Butil-acetát oktánszáma?

Ha jól tudom nem használják üzemanyagként, ezért nem is találtam a neten választ a kérdésre.

Egyébként az oktánszámot hogyan számolják ki?

Keress kérdéseket hasonló témákban: kémia, Butil-acetát, butil, acetát, oktán, oktánszám, üzemanyag

aug. 9. 21:30  Privát üzenet  

A válaszok

[link]

[link]

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont aug. 12. 17:57 Privát üzenet
Amúgy kevered szerintem valamivel, de ha utánaolvasnál a butil-acetátnak, tudnád, hogy nem a benzin egyik fajtája, köze sincs hozzá.

# 2/5Időpont aug. 12. 17:58 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Lehet hogy nem a HF kategóriába kellett volna raknom...

Ma már nincs köze az biztos. De régebben a versenyautók üzemanyagában megtalálható volt. Azt viszont nem találtam meg hogy miért rakták bele. Egyik ötletem az, hogy ezzel (is) növelték az oktánszámot, ezt viszont csak úgy tudnám megerősíteni/megcáfolni hogy ha megtudom az oktánszámát.

# 3/5Időpont aug. 12. 18:51 Privát üzenet
Annyit találtam róla, hogy néhány gyümölcs illatában fellelhető, meg gyümölcs illatú stb. Nekem az etanolt, bioetanolt (E85) hozza ki példának, aminek 104-105 az oktánszáma, fűtőértéke azonban 30%-kal kisebb, mint a benziné. Csak azoknak éri meg ezt használni üzemanyagként, akik tuningolni szeretnék az autójukat, stb. Egyébként nem találtam semmit arról, hogy a butil-acetátot régen belekeverték volna az üzemanyagba. Esetleg próbálkozz meg a könyvtárakkal, keress kémiai lexikonokat, könyveket, hátha találsz valami feljegyzést róla. :)

# 4/5Időpont aug. 12. 23:21 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget :)

# 5/5Időpont aug. 13. 01:40 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mit jelent, hogy a benzin oktánszáma 98-as?
Szerves kémia-karbonsavak és észterek?
Valaki letudná írni nekem az ólom tetra acetát és ecetsav egyenletét?
Az Észterek. Rajzold le az alábbi ézterek konstitúciós képleteit. Metil-acetát. Etil-formiát. Etil-palmitát. Propil-sztearát?
Milyen kémhatású a kálium acetát (CH3COOK) vizes oldata? Kémia zh-hoz szeretnék egy kis segítséget.
Mennyi egy 0,2 mólos nátrium-acetát pH-ja? Ks (CH3COOH) = 1,75 ∙ 10−

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Házifeladat kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!