Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések

A kérdés

Hogyan tudok Gamma-függvényt kalkulálni a legegyszerűbben?

Erre gondoltam.

[link]

Programozáshoz kell, és kénytelen vagyok megoldani. Van erre bármiféle megoldás, vagy általános képlet.

Őszintén szólva én azt se értem, hiért nem esik szó arról, mi az a t a képletben?

Keress kérdéseket hasonló témákban: gamma, faktoriális, faktoriális általánosítás

aug. 10. 14:51  Privát üzenet  

A válaszok

A gamma függvény egy integrálfüggvény. t szerint kell integrálni, s a függvényváltozó.

Milyen nyelven programozol? A legtöbbnek van gamma függvénye, pl. C++, Java, Python.

A válaszíró 45%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont aug. 10. 16:54 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

C#-ban írok programot.

# 2/4Időpont aug. 10. 17:07 Privát üzenet
Egyébként már a legelső sorban, a képletben is ott van, hogy "t" szerint kell integrálni. Van még mit tanulni, ha ezt nem tudod kiolvasni a képletből.

A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont aug. 10. 23:13 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ne okoskodj már nekem. :D Találtam rá könyvtárat C#-ban, az a neve, hogy MathNet.

[link]

Egyébként pedig nuget packacge-ként fel lehet telepíteni.

# 4/4Időpont aug. 11. 09:23 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Egy sokdimenziós függvényről hogya nlehet legegyszerűbben belátni, hogy változóiban konvex?
3x3-mas szimmetrikus mátrixnak hogy tudom legegyszerűbben kiszámolni az inverzét?
El tudnád magyarázni nekem érthetően, a lehető legegyszerűbben, de azért részletesen az EKG működését, létrejöttének alapjait?
Elmagyaráznátok a legegyszerűbben a mozgási és nyugalmi indukciót?
Hogyan lehet legegyszerűbben egy kémiai reakciót kiegyenlíteni?
Z= (a+bi) komplex szám esetén hogyan tudom kiszámolni a legegyszerűbben i^z - t (i az imaginárius egység) a legkönnyebben akár cos, sin vagy logaritmusok segítségével a, illetve...

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Házifeladat kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!