Geogebra segítség?

Figyelt kérdés

[link]

Itt a "Felső" és az "Alsó" pontok fixek, nem mozgathatóak. A "B" és "C" pontok viszont igen, egy adott rádiusszal. Az lenne a cél, hogy a B és a C pontot úgy össze tudjam kötni, hogy közöttük a távolság állandó legyen ÉS egyszerre tudjam mozgatni őket. Erre milyen megoldás van?



2018. aug. 13. 14:16
 1/2 anonim ***** válasza:
33%

Jó lett volna, ha az eredeti feladatot írod ki. Így nagyon nehezen érthető. Lehet, hogy félre is értettem?

[link]

Látom, nem azonos GeoGebra verzióval dolgozunk, ez nem lenne gond.

2018. aug. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm, erre gondoltam. Közben nekem is sikerült valamit alkotni, nem tökéleteset, de így már boldogulni fogok vele.

A [link] -on kezdtem el tervezni eredetileg.

Ez egyébként nem matekos feladat alapból. Azért választottam a GeoGebrát mert gondoltam hogy ebben meg lehet oldani a dolgot.

Egy személyautó futóművét akartam megvizsgálni hogyan viselkedik. Pontosabban hogy terhelésre hogy változik a kerékdőlés. A Felső és Alsó pontok azért fixek, mert azok a futómű bekötési pontja a karosszérián. (Szemléltetés: [link] ) És ami a lényeg az a kerékdőlés-, a BC szakasz meredekségének változása terhelés változásra (például kanyarban a külső íven lévő kerekekre nagyobb erő hat, így a rugók azon az oldalon összenyomódnak, így a hasmagasság lecsökken, így a kerékdőlés is változik).

2018. aug. 13. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!