Ezt a két feladatot nem tudtam megoldani. Valaki segítene?

Figyelt kérdés

1. Igazold, hogy sin 10° - cos 80° = 0


2. Határozd meg az m szám valós értékeit, úgy, hogy az f: R->R, f(x)=x^2 -(m-1)x+m függvény grafikus képe érinti az 0x tengelyt.


Előre is hálásan köszönöm! Kellemes estét!



2018. szept. 1. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:
56%

Az első feladathoz csak azt kell megérteni, hogy a szög szinusza megegyezik a pótszögének a koszinuszával.(Ami az egyik hegyes-szögnek "szemközti" az a másiknak "melletti" befogója.) sin10° = cos80°

https://www.youtube.com/watch?v=lWfRzNGPBcY

2018. szept. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A második feladat megoldása az előző feladataid után található:

[link]

2018. szept. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem unod még, hogy ugyanazokat a feladatokat irogatod ki többször?


Pl. a második feladatot is megoldottam már vagy kétszer.

Ha annyira nem vagy képes, hogy a gondolatmenetet átvidd más feladatra, akkor ki fogsz bukni első félévben, mégha a 0.zh-n át is csusszansz...

2018. szept. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a segitseget, viszont a masik ket feladatot nem en kerdeztem :) De latom azok is hasonloak, ugyhogy segitette :)


Utolso valaszolo meg, nem kell itelkezni.. ez volt az elso kerdes amit matematika temakorben kiirtam :)

2018. szept. 2. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!