Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Levélírás a tanárnőmnek,...

Levélírás a tanárnőmnek, valaki segítene?

Figyelt kérdés

Az a feladat, hogy egy levelet kell írni egy nyári élményemről.

A bevezetésnek a levélírás okáról kell, hogy szóljon, a tárnyalás pedig az élményeimről. Én az Erzsébet táboros élményemről szeretnék. ( pin-pong,fürdés a Balatonban, strandfoci-és kézi, röpi, trambulin, hajnalig tartó beszélgetések, tábortűz, koncert, nyitó-és záróbuli) segítene valaki? nem kell még egy oldalasnak sem lennie! Előre is köszönöm!



2018. szept. 4. 18:07
 1/3 anonim válasza:

Kedves Tanárnő!


Úgy gondoltam, hogy a nyári pihenő végeztével írok Önnek pár sort arról, hogy milyen élményekben volt részem a szünetben.


Mivel sok programon vettem részt, ezért egyet kiválasztottam közül, ami a balatoni Erzsébet-tábor.


Élmények beszámolója, történésszerű leírása, vagy logikusan következtetve.



Remélem így már Ön is megismerhette a balatoni Erzsébet-tábor programjait és egy kis mértékben részese lehetett az örömömnek.


Baráti üdvözlettel:

Egy kedves tanulója

2018. szept. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De jó! Sokat segítettél, köszönöm szépen! :)
2018. szept. 5. 14:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves Tanárnő!


Képzelje! Idén nyáron az Erzsébet táborban voltam, ami annyira rossz volt, hogy gondoltam megosztom Önnel is az élményeimet.


A tábor egy alapjában véve csodálatos helyszínen került megrendezésre, ám már a nulladik napon is feltűnt, hogy az emberek teledobálták szeméttel a környezetüket, így nem igazán volt min gyönyörködtetni a szememet.


Az első napon ping-pong volt terítéken, majd egy kicsit fürödtem és részt vettem a strandfocin is.

A ping-pongban elképesztően béna voltam - akkora erővel ütöttem vissza a labdát, hogy az beszállt egy közeli ház ablakán. Mondanom sem kell, az ablak zárva volt, így jókora kár keletkezett az üvegben!

A fürdés még csak-csak elment, de olyan koszos és hideg volt a Balaton vize, hogy többször már nem mertem bemenni utána.

Egy nagyon rövid, ötpercnyi fürdés után kipróbáltam a strandfocit is, ám hamar letettem róla, mert sikerült fejbe rúgnom a csapattársamat. Szegényt a mentőhelikopter vitte el a közeli kórházba.


A második napon egész nap a szobámban sírtam, így a röplabdán, a trambulinon és a hajnalig tartó beszélgetéseken sem tudtam részt venni. A legrosszabb az volt, hogy hallottam, ahogyan mindenki rólam beszél!


A harmadik napon az Ákos-koncertet mentem megnézni, mert imádom Ákost. Képzelje, épphogy elkezdődött a koncert, egy hatalmas felhőszakadás jött és eláztatott mindent! - Bőrig áztam, tetőtől-talpig vizesen rohantam vissza a szobámba, de sem csereruhát, sem hajszárítót nem hoztam magammal, így kénytelen voltam a törölközővel szárazra törölni magamat.


Üröm az örömben, hogy a negyedik nap nyitóbulija iszonyatosan jó volt! El sem hinné mennyire jót szórakoztam azon a napon.

A záróbulin egy hatalmas tábortüzet raktunk és körülötte a helyi népdalokat énekelve ugráltunk, egy kicsit bódult állapotban. Ha jól emlékszem, a tábor után még három nappal is azt olvastam a hírekben, hogy a tűzoltók még oltják utánunk az erdőt.


Remélem, hogy sikerült meggyőznöm Önt arról, hogy mennyire rossz volt a tábor és hogy miért nem tervezek jövőre is elmenni rá. Tanárnő, ha teheti, ön se engedje el a gyermekeit a táborba!


Szívélyes üdvözlettel,

Mónika Mónika,

10/B osztályának tanulója


Ui.: Ne haragudjon, hogy ceruzával írtam Önnek, de a tábor utolsó napján ellopták a bőröndömet, amiben benne volt a száz darabos tollgyűjteményem és még nem tudtam pótolni.

2018. szept. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!