Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » SOS! Valaki tud segíteni az...

Kwons kérdése:

SOS! Valaki tud segíteni az angol hazimban?

Figyelt kérdés
Ezekről a szavakrol: royal family, the Brithis flag, Double Deckers, hot-dog.. Hogy miért jutnak róluk eszünkbe az angolul beszélő országok.

#feladat #házi #angol #hotdog #homework #Royal Family #Double Deckers #the Brithis flag
2018. szept. 7. 06:57
 1/5 chtt ***** válasza:
Gondolom, már elkéstem a segítséggel, pedig engem is érdekelne, hisz királyi család és hot dog nem kifejezetten angolul beszélő országokhoz köthető. A brit zászló viszont adja magát, mert miért jutna eszünkbe mondjuk Németország, ha egyszer brit... a double decker pedig a londoni emeletes busz neve. :)
2018. szept. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A royal family alatt II. Erzsébet és családjára gondolnak, rengetegszer szerepelnek a bulvár hírekben, általában napi szinten. A Double Deckers a piros londoni busz. A hot dog tipikus amerikai kaja. A kérdés maga fura, elvégre egyértelmű, hogy ezek az Egyesült Királyság/USA-hoz köthetőek.
2018. szept. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 chtt ***** válasza:

Jogos, én viszont azért írtam, amit, mert tény, hogy a hírek többsége, különösen az utóbbi időben a brit királyi családhoz kötődött, de azért, aki figyeli a híreket, fel-felbukkannak a dán, a norvég, a holland és más uralkodók is, és akkor aztat mondják, hogy a norvég királyi család... szóval önmagában a királyi családról nem angolul beszélő ország jut eszembe (még a royal familyről sem, hiszen mér' ne lehetne olvasmány a könyvben pl. a Danish royal familyről?:), mint ahogy a hot dogról sem, és nem is hiszem el, hogy ha valaki azt hallja, hot dog, akkor nem a kajára gondol, vagy arra, hogy leugrik a sarki büfébe és vesz egyet, hanem egyből az angolul beszélő országok jutnak eszébe róla. Ugyan kérem! Ellenben a double deckerről rögtön London ugrik be, hiába akad már nálunk is szép piros, emeletes busz, a brit zászló meg... ahogy írtam, mi más ugrana be róla? A legújabb divat? Valamelyik brazil szappanopera?

De egyetértek a második válaszolóval, a kérdés valóban elég fura. :)

2018. szept. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jaj nemirtam oda a kérdéshez hogy angolul. És azért kerdeztem meg mert ezen a héten kezdtem el angolt tanulni és nem igazán megy. És ezt kaptuk házinak szóval gondoltam kérek egy kis segítséget.
2018. szept. 7. 16:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Angolul kell fogalmazni úgy, hogy 1 hete tanulsz? Mi a fene...
2018. szept. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!