Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Informatikából kaptam házit,...

Informatikából kaptam házit, sikerült elkzedeni d enem tudom hogyan kéne folytatni?

Figyelt kérdés

Ha vki egy hitelintézettől K összegű kölcsönt vesz fel évi p%.-os kamatláb mellett n évi törlesztésre, akkor az egy évi törlesztőrészlet: A=(kq)^n*(q-1)/(q^n)-1 ahol q=1+(p/100) a kamattényező. Írjunk programot, amely a billentyűzetről beírt K,p,n adatokból kiszámítja az évi törlesztést és annak egy hónapra eső arányos részletét.

és igy tudtam elkezdeni:

program szazharmincharom;

VAR p:longint

a,s,d:integer;

o,j,z:real;

function PowerFn (x,y:float):float;

begin

writeln('kolcson:');

readln(p);

writeln('kamatlab');

readln(a);

writeln('futamido');

readln(s);

o:=1+(a/100);

writeln(o:0:2);

j:=p;


end.


2018. szept. 10. 09:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Pszeudó-kódban írok egy példát rá (a linkbe betettem egy plusz szóközt, mert linkrövidítőnek hiszi az oldal és nem engedte beküldeni):

https://pastebin com/3ZSLi9KW


A változók azért double típusúak, mert pénzintézeteknél előfordul, hogy az összeg nem egész szám (pl. 13,24 Ft.), de ha még nem jutottatok el eddig az anyagban, akkor az int is jó lehet, végülis a leírás nem köti ezt. Aztán lehetne azzal is bolondítani, hogy a szám beírása után leellenőrzi, hogy tényleg számot írtunk-e be, nem pedig egy betűt, de ezt sem köti ki a feladat, így nem lényeges.


Az alábbi képletbe pedig betettem egy plusz zárójelet, mert szerintem a feladat így gondolta, de ha rosszul gondolom vagy hülyeség jön ki belőle, akkor nyugodtan vedd ki (nincs kedvem utánaolvasni, hogyan számolják hivatalosan a törlesztőrészletet):

((k*q)^n*(q-1)) / (q^n)-1;

2018. szept. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!