Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nem értem, valaki elmagyarázná...

Nem értem, valaki elmagyarázná nekem (logika, halmazok)?

Figyelt kérdés

Nem értem a részhalmaz fogalmát és egy eből következő dolgot.

Eddig kb annyit tanultunk, hogy A⊆B-nek(ez nálunk most a részhalmazt jelöli), ha A-nak is és B-nek is van olyan eleme ami mindkettőben ugyan az.(Ez kicsit konyhanyelven van fogalmazva)

Pl:

A = {1,2}

B = {2,3}


Ilyenkor ugye van közös elem és A⊆B-nek.

-----------------

Ma azt tanultuk, hogy A⊆B-nek, ha A minden eleme eleme B-nek is.

Ez alapján, akkor a fenti példa nem érvényes? Hogy van akkor ez most?



2018. szept. 12. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy van, hogy ha


A = {1, 2, 3} és B = {2, 3, 4} akkor ugye A⊆B = {2, 3} mint fentebb írod.


Viszont, ha történetesen


A = {1, 2, 3} és B = {1, 2, 3, 4} akkor A⊆B = {1, 2, 3} azaz az A összes eleme eleme B-nek is, ergo maga az A is eleme B-nek. Ez egy különleges esete a részhalmaznak, amikor az egyik halmaz minden eleme megtalálható a másik halmazban.

2018. szept. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Eddig kb annyit tanultunk, hogy A⊆B-nek(ez nálunk most a részhalmazt jelöli), ha A-nak is és B-nek is van olyan eleme ami mindkettőben ugyan az."

Nem! Ez a metszet (A∩B), amit te leírtál.


A részhalmaz (A⊆B) pontosan azt jelenti, amit lentebb is leírtál: Hogy az A minden eleme B-nek is eleme. Magyarul ha lerajzolod, akkor ez úgy nézne ki, hogy van a B halmaz és a B halmaz körén belül van az A halmaz.

2018. szept. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mostmár értem :) köszönöm :D
2018. szept. 12. 21:52
 4/4 dq ***** válasza:

#2:


Ez nem a metszet lenne, hanem a diszjunktság ellentéte.

2018. szept. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!