Cosφ (1/√2) =45º vagy cosφ (1/√2) =-π/4?


Ez a feladat:

Z=1-i

Z^16=?


45°-al számoltam, és nem pedig minusz pí/4-el, és 256 jött ki. Ez jó így?


2018. szept. 15. 21:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Fúú ne keverd 1 számításon belül a fokokat és a radiánokat, mert csúnya vége lesz (de egyébiránt felcserélhetők általában.

[link]

Lusta voltam átszámolni, de wolframalpha szerint annyi. Meg úgy hihetőnek is tűnik (Csak ugye WA-ba algebraiban egyszerűbb volt.)

2018. szept. 15. 21:36
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is 256 lett, viszont ha 1-i, akkor a szög NEM 45°, hanem 315°, vagyis -PI/4 (vagy 7PI/4).

z=1-i >> trig. alak: gyök(2)*(cos(7PI/4)+i*sin(7PI/4).

(Azért gyök(2), mert az abszolútértéke, vagyis a vektor hossza annyi, gyök(1^2+1^2)=gyök(2).

z^16=gyök(2)^16*(cos(7*16PI/4)+i*sin(7*16PI/4))=256.

((7*16)/4=28, 28PI>>0PI mert a sin és cos függvény 2PI-nként periodikus.)

2018. szept. 15. 21:48
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. szept. 15. 22:15