Segitenetek megirni egy fogalmazast?

Figyelt kérdés
Azt kaptuk hogy 10-15 mondatban irjunk arról hogy ha egy oran at beszelünk egy adott temarol (pl. hogy mit valtoztatnank meg az oktatasban) akkor az szerintunk hasznos e. Eddig annyi jutott eszembe hogy hasznos mert tanulhatunk masok velemenyebol.

2018. szept. 16. 12:49
 1/2 Székely Péter 3 ***** válasza:

Én mindig úgy gondoltam, hogy nagyon hasznos mások véleményének a megismerése, egész eddigi életemben ehhez tartottam magam. És ebből nagyon sok hasznom származott. Úgy gondolom, mindenki mondhat okos dolgokat. Van egy közmondás, amely úgy szól, hogy ne azt nézd, hogy mit mond, hanem azt, hogy ki mondja. Én ezzel nem értek egyet. Ha egy mód van rá, mindenki véleményét meghallgatom. Jártam már úgy, hogy rosszindulatú, irigy véleményben is találtam hasznosat, amit a későbbiekben a javamra tudtam fordítani. Ha eleve elvetem, mert az mondta, aki irigy rám, akkor egy jó véleményt elvesztettem volna. Szeretem, ha a hibáimra is rámutatnak. Ugyanakkor nem veszek komolyan minden bírálatot és minden dicséretet. Én is tudom, hogy valamit jól csináltam vagy rosszul, függetlenül attól, hogy bírálnak vagy dicsérnek. Ezzel összefügg, hogy „nem lombozódok le” a bírálattól, és „nem kapok szárnyakat” a dicsérettől. Mindent a maga helyén próbálok értékelni.

Ha az iskolában valamit megbeszélünk, azt én nagyon hasznos dolognak tartom. Meghallgathatom több mint (írd ide az osztálylétszámot) velem egykorú lány és srác véleményét. Még azt is szívesen meghallgatom, aki más véleményen van, mint én. Volt már, hogy egy témáról kialakult véleményem volt, de mások érvei alapján megváltoztattam.

Befejezésül még egy gondolat. Az ember akkor jár el helyesen, ha ragaszkodik a véleményéhez, kiáll mellette, nem változtatja naponta, mint a zokniját, de ha meggyőzik az ellenkezőjéről, akkor legyen annyira rugalmas, hogy felülbírálja a saját álláspontját. Nem szégyen, hanem erkölcsi nagyság az, ha valaki azt mondja, hogy srácok eddig ez volt a véleményem, de meggyőztetek az ellenkezőjéről, vagy egy harmadik véleményről, belátom, nektek van igazatok.

2018. szept. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Tom Benko ***** válasza:

1; Van egy véleményed. Ezt leírod, elmagyarázod. (1-2 mondat)

2; Érvekkel megtámogatod, példákat is hozhatsz fel. (5-6 mondat)

3; Megvizsgálod, mi szólhat ellene. (2-3 mondat)

4; Következtetés: a véleményed mennyire alátámasztott. (legfeljebb egy mondat)

Meg is vagyunk.

2018. szept. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!