Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » SOS! Médiaismeretre kell...

SOS! Médiaismeretre kell beadandót készíteni viszont én nem értem a feladatod. Valaki segíteni? Nagyon hálás lennék!

Figyelt kérdés
Szóval a feladat a következő írj a Föltámadott a tenger című műről különböző szempontok szerint: mintha egy barátodnak írnál levelet, mintha egy hivatalos levelet írnál, mintha egy újság cikk lenne, mintha a naplódban írnál róla. Sajnos bárhogy kérdeztük a tanárt ennél többet nem mondott. Úgyhogy nagyon megköszönném ha leírnátok,hogy ti,hogy kezdenétek neki hogy értelmezitek.

2018. szept. 22. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
A vers adott, csak különböző stílusokban kell megírni a tartalmát, olyan szavakat kell beleírnod, ami alapján felismerhető a vers.
2018. szept. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Segítenél elkezdeni esetleg? Vagy 1-2 mondatot írni róla? Köszönöm
2018. szept. 22. 12:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Barátnak:

"Képzeld, Sanyi, megismertem egy érdekes verset..."

Hivatalos levél:

"Tiszlelt Petőfi Úr! Megkaptuk levelét, amelyben azt kéri, jelentessük meg lapunkban a Feltámadott a tenger című költeményét..."

Újságcikk:

"Ezen a héten Petőfi Sándor egyik nagyszerű költményét szeretném bemutatni nektek..."

Napló:

"2018. szeptember 22. Tegnap irodalmon kivételesen egy érdekes verset ismertem meg..."

2018. szept. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm így már kezdem érteni!
2018. szept. 22. 13:56
 5/7 A kérdező kommentje:
A versből hogyan idézzek? Vagy van egyáltalán rá szükség?
2018. szept. 22. 14:12
 6/7 anonim válasza:
hát, én úgy gondolom, hogy a téma a lényeg, nem maga a vers beidézése. Vagyis a tartalma az, hogy "feltámadott a tenger a népek tengere" Vagyis a tengert a néppel, a gályát a vezetőséggel (király, földesúr, stb. Petőfi idejében még feudális rendszer működött Magyarországon lásd 12 pont) Felül a gálya, alul a víznek árja, de a víz az úr. Ugye ez a lényege a versnek, vagyis, hogy a nép szavának kell döntőnek lennie. Én úgy írnám mintha egy barátomnak írnék levelet, hogy "Szia Géza!" Képzeld, a haverokkal elhatároztuk, hogy tüntetést szervezünk. vagy Tisztelt Elnök Úr! Elfogadhatatlannak tartjuk azt az elnyomást, amit manapság az Önök részéről tapasztaltunk stb. Én így értelmezném a feladatot, de lehet, hogy tévedek.
2018. szept. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen kedves utolsó, valahogy így fogom megírni.
2018. szept. 23. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!