Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A függvény levezetésében...

A függvény levezetésében szeretnék segítséget kérni. Ábrát tudnátok mellékelni?

Figyelt kérdés

hiányoztam az előző órákról, nem tudom hogyan kéne megfejteni a feladatot.

[link]



#matematika #analízis #függvény folytonossága #szakadási helyek
2018. szept. 24. 19:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Itt valami nem kerek; az egyik ág -1-nél kisebb vagy azzal egyenlő számokra van értelmezve, a másik 1-nél nagyobbakra. Gondolom a feladat az szeretne lenni, hogy milyen a érték mellett lesz ez folytonos mindenhol, de ahhoz vagy 1-nél, vagy -1-nél kellene a szakadásnak lennie.
2018. szept. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem tudom mit csináljak így a feladattal :D
2018. szept. 24. 19:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha mindkét helyen -1 lenne, akkor meg kellene nézni az x=-1 pontban a bal és jobb oldali határértéket;


bal oldali határérték: 2 (nyilvánvaló okokból)

jobb oldali határérték: itt sincs különösebb probléma azzal, hogy x helyére beírjuk a -1-et, így helyettesítés után határértéknek a-t kapjuk.

Ha a függvény folytonos az x=-1 pontban, akkor a bal és jobb oldali határértéknek meg kell egyeznie, és a függvénynek fel is kell vennie azt, így 2=a-nak kell teljesülnie, így a kapott függvény:


g(x)=

{2, ha x<=-1

{2x^2, ha x>-1


Láthatóan ez a függvény felveszi a fenti határértéket, így folytonos is lesz.


Próbáld meg megcsinálni azt az esetet, amikor mindkét helyen 1 van.

2018. szept. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget!
2018. szept. 25. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!