Tudtok nekem segíteni? (Fizika)


Egy teherautó először 3 órán át 80 km/h, azután 2 órán át 50 km/h sebességgel halad.

MEKKORA AZ ÁTLAGSEBESSÉGE?

Nagyon szépen köszönöm a magyarázatokat előre is mindenkinek!!!!



2018. szept. 26. 20:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

összes út:

3*80+2*50=340km

összes idő:

3+2=5 óra

az átlagsebesség e kettő hányadosa:

340/5=68km/h

2018. szept. 26. 20:59
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyon szuperül elmagyaráztad. Nagy zöld kéz. :)
2018. szept. 26. 21:03