Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segít nekem matekban?

Valaki segít nekem matekban?

Figyelt kérdés
Valaki el tudná mondani hogy mi a „tudományosabb“ (matematikai) neve a halmazok különbségénél ennek a jelnek: \ ?

2018. szept. 27. 17:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Különbséget jelent.
2018. szept. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
2018. szept. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
1-ső tudom hogy az különbséget jelent, de azért köszi. 2-ik köszi neked is a válaszod, amit beküldtél Wikipédia abban megtaláltam. (backslash)
2018. szept. 29. 09:02
 4/12 anonim ***** válasza:
61%

Akkor rosszul tetted fel a kérdést. Azt kellett volna kérdezni, hogy mi az angol neve...


Mert az angol név =/= tudományos név!

2018. szept. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Baluba ***** válasza:
A backslash csak a karakter neve, matematikától függetlenül. Ha szóban beszélnük a halmazok különbségéről, akkor angolul is egyszerűen "A minus B" a használt kifejezés.
2018. szept. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A kérdező azt kérdezte, hogy a „\” jelnek mi a neve... Miért nehéz elvonatkoztatni a halmazoktól? Azzal csak egy példát adott, hogy hol használják...
2018. szept. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#6 Ezek szerint te nem tudsz olvasni. A kérdéskiírásból egyértelműen látszik, hogy matematikai halmazműveletekről van szó. Úgyhogy semmiféle elvonatkoztatás nem indokolt, tehát amiről beszélsz az teljes butaság!
2018. szept. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Persze, én nem tudok olvasni... Elemezd a mondatot, és hamar rájössz, hogy kettőnk közül nem nekem nem megy az olvasás.


De gyengébbek kedvéért:


"Valaki el tudná mondani hogy mi a [...] neve [...] ennek a JELNEK: \ ?"


Maga a jel neve volt a kérdés, nem az, hogy a halmazelméleten belül hogyan kell "kiejteni", azt csak példának hozta fel, hogy ott lehet vele találkozni (de ezt már egyszer leírtam...).

De, ha ez nem is lenne egyértelmű, és úgy értelmezzük, ahogyan ti tettétek, akkor nem vagyunk előrébb, mivel a kérdező azt is leírta, hogy ez a különbség a halmazelméleten belül, így nyilván tudja, hogy ott mi a jelentése, nem kell újra leírni neki...

2018. szept. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jól van, akkor ezek szerint csak a [ ] -en belűli részeket nem tudod elolvasni. Pont mint néhány nagyothalló ember: csak azt hallja meg, amit akar...
2018. szept. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez nem akarás kérdése, hanem hogy sikerül-e felfogni a lényeget, ami, szemmel láthatólag, nem az erősséged... Annak ellenére sem sikerül, hogy a kevésbé fontos részeket kivágtam és a fontos részt kiemeltem, és elmagyaráztam, hogy annak az értelmezésnek, amit annyira erőltetsz, semmi értelme.

De hát mit lehet tenni egy olyan emberrel, aki csak úgy tud egy szöveget értelmezni, hogy foggal-körömmel ragaszkodik a szövegben fellelhető összes szóhoz, és csak szó szerint tudja azokat értelmezni?

2018. szept. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!