Elakadtam a fizikaháziban?

Figyelt kérdés

Egy x szélességű folyón átmegy az y sebességű hajó, a sodrás a folyó közepén z, a partokhoz közeledve egyre kevesebb.a kérdés, hogy milyen messze köt ki a hajó a túl parton, ha merőleges a 2 sebességvektor.

Nem írtam le az adatokat, nem kell helyettem megoldani, csak elindulni nem nagyon tudok a feladattal.



2018. szept. 29. 09:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy mennyire is csökken le a partoknál az áramlás. Az "egyre kevesebb" nem elég információ. Lineárisan csökken, vagy sem? Illetve mennyire csökken le? z/2 az áramlás a partoknál vagy mondjuk z/10? Mert nem mindegy.

Ha ez a kérdés meg van válaszolva, utána a z-t lehetne átlagolni és azzal már neki lehet kezdeni a feladatnak. Sima derékszögű háromszög, aminek a két befogója adott. A "milyen messze köt ki a hajó a túl parton" viszont számomra nem igazán értelmezhető. Az átfogó megadja hogy mekkora távolságot tett meg a hajó, a z átlag meg hogy mennyivel köt ki "lejjebb" a folyón a túlparton.

2018. szept. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Arról nem ír a feladat, hogy a sodrás milyen függvény szerint növekszik, majd csökken?

Tehát pl lineárisan?

2018. szept. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ez volt megadva a feladatban, nem írt többet
2018. szept. 29. 14:37
 4/5 A kérdező kommentje:
illetve annyi, hogy 0-ra csökken a sodrás a 2 partnál
2018. szept. 29. 14:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor csak paraméteresen lehet megadni a megoldást.

Le tudod fotózni a feladatot? Vagy leírni honnan van?

2018. szept. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!