Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések

A kérdés

Elakadtam a fizikaháziban?

Egy x szélességű folyón átmegy az y sebességű hajó, a sodrás a folyó közepén z, a partokhoz közeledve egyre kevesebb.a kérdés, hogy milyen messze köt ki a hajó a túl parton, ha merőleges a 2 sebességvektor.

Nem írtam le az adatokat, nem kell helyettem megoldani, csak elindulni nem nagyon tudok a feladattal.

Keress kérdéseket hasonló témákban: fizika, folyó, sodrás, sebesség, házi

2018. szept. 29. 09:07  Privát üzenet  

A válaszok

Attól függ hogy mennyire is csökken le a partoknál az áramlás. Az "egyre kevesebb" nem elég információ. Lineárisan csökken, vagy sem? Illetve mennyire csökken le? z/2 az áramlás a partoknál vagy mondjuk z/10? Mert nem mindegy.

Ha ez a kérdés meg van válaszolva, utána a z-t lehetne átlagolni és azzal már neki lehet kezdeni a feladatnak. Sima derékszögű háromszög, aminek a két befogója adott. A "milyen messze köt ki a hajó a túl parton" viszont számomra nem igazán értelmezhető. Az átfogó megadja hogy mekkora távolságot tett meg a hajó, a z átlag meg hogy mennyivel köt ki "lejjebb" a folyón a túlparton.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2018. szept. 29. 09:22 Privát üzenet

Arról nem ír a feladat, hogy a sodrás milyen függvény szerint növekszik, majd csökken?

Tehát pl lineárisan?

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2018. szept. 29. 09:25 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

ez volt megadva a feladatban, nem írt többet

# 3/5Időpont 2018. szept. 29. 14:37 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

illetve annyi, hogy 0-ra csökken a sodrás a 2 partnál

# 4/5Időpont 2018. szept. 29. 14:41 Privát üzenet

Akkor csak paraméteresen lehet megadni a megoldást.

Le tudod fotózni a feladatot? Vagy leírni honnan van?

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 2018. szept. 29. 14:45 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ebben a két feladatban elakadtam. Hogy kell megoldani?
Mi az m? Nagyon megköszönném, elakadtam
Egy matematikai feladatban elakadtam. Tudna nekiem segiteni valaki?
Ebben a két feladatban elakadtam. Milyen képletekkel lehet megoldani?
Kicsit elakadtam. Ezt hogyan oldanáok meg? (×-4) (×+3) - (1-×) (2-×) =-1
Kémiások! Hogyan tovább? Elakadtam a feladatban.

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Házifeladat kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!