Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan írjam le ezt a két...

Hogyan írjam le ezt a két ANGOL mondatot fonetikusan?

Figyelt kérdés

Az egyik:

"I don't work every evening"


A második:

"I work three times a week"


Az angoltanár azt mondta hogy az angolkönyvben amiket vettünk szövegeket, azokból ki kell választani 2 mondatot amit majd le kell írni fonetikusan, CSAK pár gyereknek(köztük én nekem) nincs se tankönyvje se munkafüzete. sikerült szereznem egy szövegről egy képet ahonnan másoltam ezt a két mondatot. És amiket találtam oldalakat hogy hogyan kell fonetikusan írni nem nagyon segítettek.



#angol nyelv #házi feladat #fonetikus írás
2018. okt. 1. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
26%

ī dōnt wərk ˈevrē ˈēvniNG


ī wərk THrē tīmz ā,ə wēk


bármely fordító szavanként ha beírod többnyire kiadja a fonetikát is

2018. okt. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm hogy leírtad.

Tényleg, nagyon köszönöm!!

2018. okt. 1. 17:46
 3/5 chtt ***** válasza:
100%

A szótárak többsége inkább ezeket a fonetikai jeleket használja:

/aɪ doʊnt wəːk evriː iːvnɪŋ/

/aɪ wəːk θriː taɪmz ə wiːk/

2018. okt. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tanultátok a fonetikus átírást? Az gond. A szótárakban is az szerepel.
2018. okt. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
És mi van, ha nem tudod leírni fonetikusan? Egyáltalán semmi szükség rá, hogy le tudd írni fonetikusan. Az angol anyanyelvi beszélők se tudják leírni fonetikusan, a tanultabbak se, csak azoknak kell tudni, akik nyelvészetet tanulnak, de angolórán nagyon nem az lenne a feladat. Így persze, hogy nem fogtok megtanulni angolul elég jól, ha mással töltitek az időt... Szerintem inkább emlékeztesd a tanárt, hogy nektek már kötelező lesz a nyelvvizsgáig eljutni, ha tovább akartok tanulni.
2018. okt. 3. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!