Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Számoljuk ki a hídkapcsolásban...

Számoljuk ki a hídkapcsolásban az R5 ellenálláson folyó áramot! U = 10 V, R0 = 0,5 Ω, R1 = 5 Ω, R2 = 6 Ω, R3 = 3 Ω, R4 = 2 Ω, R5 = 1 Ω . [ 0,25 A ] A feladat a link allatt lent a Kirchoff egyenletek közül a 2. feladat lesz! Valaki segítene?

Figyelt kérdés
[link]

2018. okt. 2. 20:54
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Ha sorosan van kapcsolva, akkor az I-k egyenlőek (én anno onnan jegyeztem meg, hogy az áramerősség mérőt is sorosan kell kötni ha mérsz). Ha párhuzamosan a feszültségek egyenlőek. Innen már az U=R*I-vel ki tudod számolni.
2018. okt. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Vizsgáld meg hogy kiegyenlített-e a híd. Ha igen, akkor nincs semmi dolgod, a kérdéses ellás két lába között nincs potenciálkülönbség, így nem is folyik rajta áram.

Ha nem kiegyenlített, akkor viszont ki kell számolni. Nem tudom milyen módszereket tanultatok rá (van egy pár megoldási menet amivel meg lehet kapni a végeredményt), szerintem úgy lenne célszerű megoldani, hogy R5 nélkül ki kellene számolni a keresztfeszültséget, ezután meghatározni a hálózat eredő ellenállását de úgy hogy az R5 kapcsai felől nézünk be rajta (valószínűleg kell egy Csillag-Delta átalakítást csinálni) majd ezután a hálózatot lehet egy feszültséggenerátorral, egy (a kiszámolt értékű) belső ellenállással és magával az R5-tel helyettesíteni. Innenstől meg már csak Ohm törvény.

2018. okt. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!