Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ez vers? Miről szól? Ha nem...

Ez vers? Miről szól? Ha nem vers, akkor mi?

Figyelt kérdés

Magyar órán ma Pilinszky János: Négysorost vettük. A tanár csak kérdezett, de semmire sem mondta el a választ. Az alábbira lennék kíváncsi:

Ez egy vers?

Ha igen, akkor miért?

Miről szól? Mivel a 4 sor nem függ össze, miről szólnak a sorok?


Gondoltam a szerelemre, a háborúra, Jézusra, de semmire nem mondott semmit, hogy jóra gondolok-e.


Utána néztem, de nem tudom megfogalmazni a saját szavaimmal.



2018. okt. 8. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
És mit akarsz tőlünk?
2018. okt. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, vers. A miértet ott keresd, hogy a verset miként lehet definiálni.


A sorok pedig nagyon is összefüggnek amúgy.

2018. okt. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom értelmezni a versszakokat úgy, hogy a tanár nem mondott semmit arra, amiket mondtam, ezért a segítségeteket kérem, hogy mégis miről szól?
2018. okt. 8. 19:29
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem ez üres. Olyan sivár az egész, mint a halál.
2018. okt. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

*szal pl azért hagyta égve a villanyt, mert ő is meghalt, és mondja a társ, aki írja, hogy minjá ő is

Lehet, hogy pl elhurcolták valami munkatáborba, de nekem ez tehát ürességet akar kifejezni, mint ilyen "hulla csönd".

:S

2018. okt. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*de lehet, hogy valami politikai dolog miatt ítélték el; pl olyan plakátokat rakott ki, ami valakinek a nézeteivel szembe ment, és nem tetszett nekik.
2018. okt. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*(de ezek csak tippek)
2018. okt. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!