Matek szöveges feladat megoldása?


Sziasztok! Lenne egy feladat, ami kifogott rajtam... Itt a szövege:


Gombóc Artúr táskájában négyféle csokoládé van: kerek étcsokoládé, kerek tejcsokoládé, szögletes étcsokoládé és szögletes tejcsokoládé. A táskában lévő csokoládék számáról a következőket tudjuk:

- 6 csokoládé nem tejcsokoládé

- 4 csokoládé nem szögletes csokoládé

- A csokoládék száma fajtánként különböző.


Hány szögletes étcsokoládé van Gombóc Artúr táskájában?


A: 3

B: 4

C: 5

D: 6

E: Ezekből az adatokból nem lehet meghatározni.


Köszi a segítséget, ha lenne megoldás, kérlek egy rövid érvelést írjatok hogy miért az a jó. Köszi!



2018. okt. 14. 20:55
 1/3 anonim válasza:
19%
E
2018. okt. 14. 21:06
 2/3 anonim ***** válasza:
83%

Legyen

a = kerek étcsokoládé

b = kerek tejcsokoládé

c = szögletes étcsokoládé

d = szögletes tejcsokoládé


- 6 csokoládé nem tejcsokoládé


Vagyis a+c=6


- 4 csokoládé nem szögletes csokoládé


vagyis a+b=4


- A csokoládék száma fajtánként különböző.

a,b,c,d különböző egész számok.


Mivel a+b=4, ezért(a,b) az (1,3) vagy (3,1)

a nem lehet 3, mert akkor c is az,


vagyis a=1, b=3, c=5


Vagyis a megadott adatokból egyértelmű, hogy c=5.

d értékét nem tudjuk, de azt nem is kérdezi a feladat.

2018. okt. 14. 21:23
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A C=5 ésszerűnek tűnik, azt jelölöm be. Szóval köszi szépen mindenkinek!
2018. okt. 14. 21:34