Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fiktív levélírás Géza fejedele...

Fiktív levélírás Géza fejedelemről?

Figyelt kérdés
Sziasztok egy fiktív levelet kell írnom Géza magyar fejedelem nevében az utókornak, hogy mi kell ahhoz, hogy sikeres uralkodó legyek.

#magyar #fejedelem #Géza Házi feladat
2018. okt. 15. 18:05
 1/2 Székely Péter 3 ***** válasza:

Utódaim!

Mindig tartsátok szem előtt, hogy a nemzet érdeke az elsődleges. A vezető a nemzet szolgája, saját érzelmein felül kell emelkednie, ha a nemzet érdeke úgy kívánja. Én pogány voltam és az is maradtam, de a nemzet felvette a kereszténységet, mert a nép megmaradása ezt követelte. Ugyanakkor nem köteleztem el magam, ha nem volt muszáj. Jó kapcsolatot építettem ki a frankokkal és Rómával, a Pápával, de Bizánccal is. Soha nem tudhatjuk, hogy a köztük dúló hatalmi harc hogy dől el. A fiamat is megkereszteltettem, keresztény feleséget adtam neki.

A vezető mindig magányos. Sokan sokfelé akartak befolyásolni. De én mindig csak egy célt láttam, a nemzet érdekét.

A nemzet életerejére is vigyáztam. Megszüntettem a szükségtelen háborúkat, a kalandozásokat. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem tartottam fenn erős hadsereget. A békében élés egyik feltétele pont az erős hadsereg.

Ne szálljatok szembe a korszellemmel. Maradjatok keresztények, európaiak. A szomszéd népekkel éljetek békességben. Legyetek keresztények, de őrizzétek a magyar vért, a magyar virtust.

És ne temessetek el keresztény szertartás szerint. Pogány voltam és az is maradtam. Én nem keresztelkedtem meg, de a fiam és a nép igen, mert utódaim és a nép érdeke ezt kívánta.

Ne felejtsétek el azt sem, hogy honnan jöttünk. Forrasszátok egybe a két kultúra, a két hagyomány értékeit.

A régi istenek is legyenek veletek.

2018. okt. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. nov. 1. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!