Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Emelt matek es fizika kozott...

Emelt matek es fizika kozott azert van kulonbseg nem?

Figyelt kérdés

ugy gondolom hogy egy fizika konnyebben teljesiteto mint egy matek nem?

a fizikaba nem csak szamolas van es a szamolas resz sem olyan "bonyolult"

velemenyetek?


2018. okt. 16. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:
77%
A fizika nyilván kevesebb matematikát igényel, mint egy emelt matek. Ugyanakkor az, hogy melyik lenne neked könnyebb, nagyon függ attól is, hogy melyikre állsz rá jobban, milyenek a tanáraid, milyen az oktatás színvonala az iskoládban. Én inkább úgy fogalmaznék, hogy fizikából sokkal kisebb a különbség a közép és az emelt között, mint matekból.
2018. okt. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jaja én is ezt gondolom, alap tudással felkészülhető a mostani májusi érettségire, terv min 80%.
2018. okt. 16. 17:14
 3/3 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem nem sok értelme van összehasonlítani két más tárgyat. Attól, hogy az emelt matematika tananyag minden része nem kell az emelt fizikához, még emelt fizikából is lehet feladni nehéz példákat, ahová több gondolkodás kell, mint egy alapszintű fizikához.


A másik különbség az emelt szinten ugye fizikából a mérésben van, mivel a mérési feladatok is jócskán több elméleti ismeretet követelnek meg. A mérési eredmények feldolgozásáról, és a hibaszámításról nem is beszélve.

2018. okt. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!