Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » KÉMIA. Hogyan tudom kiszámolni...

KÉMIA. Hogyan tudom kiszámolni az oldott anyag, az oldat, az oldószer mennyiségét mólban az alábbi adatokból? (Konkrét feladat lentebb. )

Figyelt kérdés

Így hangzik a feladat:

25 g konyhasót oldunk 200 g vízben. Az oldat sűrűsége 1,08g/cm^3. Számítsuk ki az oldat koncentrációját, tömegszázalékát, molaritását, molalitását móltört egységekben.


Utóbbi négy számítást tudom, de a levezetésben nem értem, hogy a megadott adatokból hogy következik, hogy a 25 gramm konyhasó anyagmennyisége 0,427 mól, illetve az oldószeré 11,111 mól, az oldaté pedig 11,538. Ezek miből, hogyan jönnek ki?


Nagyon hálás volnék a válaszért! Előre is köszönöm a segítséget.



2018. okt. 17. 02:57
 1/3 anonim válasza:

Oldott anyag+ oldószer = Oldat

0,427 + 11,111 = 11,538

Oldat-oldott anyag = oldószer

Oldat - oldószer = oldott anyag


Ennyit tudok én is.

2018. okt. 17. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
n = m/M képletből jön ki! Az M (moláris tömeg) kinézhető a periódusos rendszerből, NaCl-nél ez 58,44, a darabszámot pedig megkapjuk a tömeg és a moláris tömeg szorzataként, és mivel grammal egyszerűsítünk, a mértékegysége mól lesz. Közben haveri segítséggel sikerült megértenem, de hátha idetéved valaki, akinek segítek vele. :,D
2018. okt. 18. 01:50
 3/3 A kérdező kommentje:
Mármint tömeg (m) és moláris tömeg (M) hányadosaként*!
2018. okt. 18. 01:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!