Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért illetlenség kérdésre...

Miért illetlenség kérdésre kérdéssel válaszolni?

Figyelt kérdés

Órán a tanár feltett egy kérdést és én kérdező hangsúllyal válaszoltam, mert nem voltam biztos a válaszban, erre beírt egy egyest. Csak akkor húzza ki, ha írok egy 2 oldalas esszét arról, hogy miért illetlenség kérdésre kérdéssel válaszolni.

Mit írjak erről, hogy összejöjjön a 2 oldal?


2018. okt. 17. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

Hű de pimasz :D


Én ezekkel érvelnék:


- A kérdézőt nem tiszteled meg azzal, hogy válaszolj neki, hanem saját magadat helyezed előbbre vele szemben azzal, hogy te is kérdést teszel fel, amit elvársz, hogy azelőtt válaszoljon meg, mint az ő előzőleg feltett kérdésére


- Eszerint az ő érdekét, te nem veszed figyelembe, hiszen ha ő válaszol neki vagy újra fel kell tennie a kérdést, vagy a beszélgetés elmehet olyan irányba, hogy ő nem kap választ


- Ha kérdez választ szeretne kapni, tényeket, de ha kérdéssel felelsz, az nem pontos, filozofikus, és elterelheti a valódi válaszról a figyelmet


- Kérdesre válaszolunk - ezt tanították otthon, suliban, mint a többi illemszabályt (pl. Aki kezet nyújt, azzal nem pacsizkodunk, vagy aki puszit adna, azt egyszerre nem öleljük meg)


- bunkónak hathat, mintha a kérdező hülye lenne, hogy nem tudja, pl.:

A süteményt meg kell sütni?

Ha nem kéne, miért ez lenne a neve? Ezért süt-emény.


Vagy.


Ez a busz megáll Budapesten a Népligetnél?

Nem ott van a végállomása?



Hirtelen ennyi ugrott be, sok-sok rizsáv, szép kerek mondatokkal töltsd fel és kérdezd meg még az idősebbeket is :)

2018. okt. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Semmit. Ugyanis nem illetlenség. Ez olyan mint mikor általános iskolában egy nyelvtan dolgozatra sok tanár simán egyest ad ha csak egy mondat is az "és" szóval kezdődik.

Jelentsd be az igazgatónál, nálunk (többek között) hasonló osztályzás miatt rúgták ki a biológiatanárunkat (rekordja 26 egyes volt egy órán, úgy hogy csak 17-en voltunk az osztályban).

2018. okt. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem szeretnék balhézni, inkább megírom.

Ha szólok az igatgatónak, lehet hogy utána szivatni fog a tanár.

2018. okt. 17. 18:27
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

"Miért illetlenség kérdésre kérdéssel válaszolni?"

Miért? Illetlenség?

2018. okt. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Miért lenne illetlenség?


Ha valami a kérdésben nem tiszta, nem érted, nem logikus, nem értesz egyet a kérdésben megfogalmazott állítással, akkor rá kell kérdezni. Nem csak rávágni valami választ, mint egy együgyű.


Pl.

- Igaz ez, Antonio?

- Mit érdekel az téged?

- Micsoda? Hogy mondtad, Antonio?

- MIT ÉRDEKEL AZ TÉGED???

2018. okt. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Nálunk a suliban ez rendszeres probléma gyakorlati órán 😂

Nem pesten tanulsz veletlen autótszetelőnek?😂

2018. okt. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Alex14 2001 válasza:
Áhhh ... csak a Fáy... látom nem csak én jártam így..
2019. jan. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Jó is ez a Fáy... Cs.J tanár úr motorszerelési gyakorlata. Ezt nálunk minden héten eljátssza.
2021. febr. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Süle Dominik válasza:
Cs. Sándor tanár úr a Fáyból? 😂
2022. jún. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!