Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Honnan tudom, hogy generátorre...

Honnan tudom, hogy generátorrendszer?

Figyelt kérdés
A feladat: Bázist alkotnak-e a következő R4-beli vektorrendszerek? a= (2;5;-1;3) b= (10;23;0;17) c= (-2;-9;11;1) d= (4;12;-2;7). Akkor bázis, ha lineárisan függetlenek és generátorrendszert alkotnak. A lineáris függetlenség Gauss-eliminációval megvan könnyen, de hogyan bizonyitom be, hogy ezek tényleg generátorrendszert alkotnak? Vagy másik példa R4-ben (x1;x2;x3;x4), de x1+x2=x3+x4-nek teljesülnie kell. Ha megadok ebből 3 vektort ami eleget tesz ennek a feltételnek, (1,0,1,0), (0,1,1,0), (0,0,1,-1), akkor ezekről honnan tudom hogy generátorrendszer?

2018. okt. 17. 18:44
1 2
 11/11 vurugya béla ***** válasza:

Most látom tényleg, hogy nem hasznos a válaszom. Gond lenne az, hogy két rövid, korrekt bizonyítással megspóroltam a számolgatást?

Te elégedetlen feladatmegoldó, én kíváncsi vagyok, mi vele a gondod, megírod nekem, vagy lehet, hogy ezt is csak lehúzod komolyabb válasz nélkül?

2018. okt. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!