Valaki le tudná írni választ?


[]+20a+25a+25=(2a+[])²


Az a gond hogy én régen tanultam és igy nem jut eszembe hogy kéne meg oldanom. Valaki le tudná írni? Onantól már magam is rá jövök.


2018. okt. 19. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Írd le rendesen! Mi ez a [] üres zárójel benne?
2018. okt. 19. 13:52
 2/6 A kérdező kommentje:
Az ott egy üres hely. Azt kell meg fejteni. Csak luftom sincs hogy van magyarul..
2018. okt. 19. 14:00
 3/6 Wadmalac ***** válasza:

Az nem egy kocka, ami a keresett változót jelent, "a" meg paraméter?

Esetleg?


[]+20a+25a+25=4a²+2a[]+[]²


[]²+[](2a-1)+4a²-45a-25=0


Mint másodfokú egyenlet?

He?

2018. okt. 19. 14:01
 4/6 anonim ***** válasza:

(2a+5)² = 4a²+20a+25


Ennél közelebb nem lehet jutni ebben a formában.

2018. okt. 19. 14:17
 5/6 anonim ***** válasza:

@Wadmalac

Rosszul számoltál.


Ha az "a" az paraméter akkor így fest a dolog:

[link]

2018. okt. 19. 16:00
 6/6 Wadmalac ***** válasza:
2a[]-t írtam 4a[] helyett, kapkodás, sorry.
2018. okt. 24. 10:14