Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A matematikában mi az a "kalap"?

A matematikában mi az a "kalap"?

Figyelt kérdés
Elsősorban halmazelméletből fordul elő a "kalap". Próbáltam rákeresni, hogy ez mit jelent a matematikában, de mintha nem is létezne ilyen kifejezés, pedig előadásokon is így emlegette a tanár. A jelölése pl: p^ (a ^ a p-n van). Ez micsoda?

2018. okt. 22. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:
14%

Halmazelméleten belül milyen témakör? Példamondatot tudnál írni vele?


Nem ismerős amúgy, változónak tippelném.

2018. okt. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 nemaRendőrség ***** válasza:
11%
Vektor?
2018. okt. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Közben kicsit tovább kerestem. Elvileg a tranzitív lezártját jelöli. Legalábbis ott találtam egy ilyet. Nem tudom, hogy csak azt jelöli-e.
2018. okt. 22. 16:20
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

A "kalap" a "^" neve. Ez egy szokásos jelölés, mint a vonal, a vessző, stb. Például van, hogy egy valószínűségi változó becslőjét kalappal jelölik, vagy a kvantummechanikában a klasszikus mennyiségekből operátorokat csinálnak, és megkalapozzák őket, ezzel megkülönböztetve a klasszikus megfelelőjüktől, pl a Hamilton-operátor: há kalap.

Szóval ez csak egy jelöléstechnika, a kérdés csak annyi, hogy a TE tanárod mit JELÖLT vele. Ez nem egy matematikai fogalom.

2018. okt. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 dq ***** válasza:
42%

+1 ugyanaz mint a vesszőzés/csillagozás, kis/nagy/írott/ latin/görög/héber/ciril/gót betűk, stb.


Egy adott objektumhoz tartozó másik objektum. Lehet teljesen informális is az összetartozás (Annát A-val, Anna pénzét a-val jelöljük), de akár matematikailag is be lehet építeni a gondolatmenetbe (valami függvénnyel hozzárendeljük A-hoz a-t).

2018. okt. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Jaaa, hogy ez olyan mint mondjuk az A', vagy A''. Köszi, így már értem.


Így igazából nem számít, hogy a tanár mit jelölt vele. Csak azt hittem, hogy ez valami speciális dolog, valami művelet. De ha csak annyi, mint az "A vessző", meg más jelölések, akkor már értek mindent.

2018. okt. 22. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!