Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan javítsam ki a hexameter...

Hogyan javítsam ki a hexameter mondataimat?

Figyelt kérdés

Az a házi feladatunk, hogy 2db hexameter mondatot írjunk úgy, hogy mi találjuk ki őket. (A mondatoknak egymástól függetlennek kell lennie)

Próbálkoztam, de valahogyan sehogy sem akar kijönni a hexameter. Leírom ide a próbalkozásaimat, hátha valaki ki tudja nekem javítani, illetve ha valakinek van kész önnállóan alkotott mondata és leírná ide, azt nagyon megköszönném!


A mondataim:

Télen a tyúkok az ólban lakhatnak a hűvös idő elől menekülve (ha minden igaz, akkor kijött a hexameter a mondatban, csak túl hosszú így már nem hexameter vagy mi)

A harcsámmal a tápot megetettem...(és itt elakadtam)

Vitorláshajóval közelítettem meg a messzi ország világát(ezzel is az a bajom, hogy túl hosszú)



2018. okt. 23. 18:07
 1/1 vurugya béla ***** válasza:

Télen a tyúkok az ólban a hűvös időt kikacagják.

Szép, kipecázni való harcsát táppal megetették.


A vitorlásos nem is jó, mert röviddel kezdődik

2018. okt. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!