Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Töri házi: 25 mondat ebből a...

Töri házi: 25 mondat ebből a filmből. Valaki?

Figyelt kérdés
A tanár feladta, hogy írjunk ki 25 mondatot ebből az 50 perces kisfilmből, de nagyon fáradt vagyok, és holnapra kell. Esetleg ha valakit érdekel a téma, vagy esetleg már megcsinálta, vagy ismeri vagy valami ilyesmi, akkor tudna írni 25 mondatot? Előre is köszönöm! (Tudom, hogy nem az utolsó pillanatban kellett volna belekezdenem, de kiment a fejemből teljesen :/ )

2018. okt. 25. 21:50
 1/4 A kérdező kommentje:
Lemaradt a link: [link]
2018. okt. 25. 21:51
 2/4 anonim ***** válasza:
31%

És most mi a bajod? Lusta vagy még a filmet is megnézni?!


Örülhetsz, hogy olyan jó tanárod van, aki a filmeket is bevonja az oktatásba.


De úgy látszik, a jót nem becsülöd. Neked az kéne, hogy 500 oldal nyers anyagot papíron eléd rakjanak, és két nap alatt feldolgozd, ez lenne az elégséges jegy alapkövetelménye. Ritka lusta lehetsz, ha még egy filmet is képtelen vagy megnézni.

2018. okt. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Székely Péter 3 ***** válasza:

Bonaparte Napóleon francia hadvezér és államférfi 1769. augusztus 15-én született Ajaccióban, sokgyermekes korzikai olasz családban.

A brienne-i katonaiskolában és a párizsi katonai akadémián tanult, 1785-ben vidéken lett tüzér hadnagy.

Megbízták a Toulont ostromló francia hadsereg tüzérségi osztagának vezetésével, s sikeres szolgálatai miatt nemsokára dandártábornokká léptették elő, hat év múlva pedig már egész Franciaország teljhatalmú ura, tíz évvel később császára volt.

1795 őszén monarchista felkelés robbant ki, és Direktórium őt bízta meg a rend helyreállításával.

A kulcsfontosságú helyeken elhelyezett ütegeivel tétovázás nélkül beleágyúzott a tömegbe.

A lázadás összeomlott, a belföldi erők főparancsnokának nevezték ki.

Joséphine de Beuaharnais-t vette feleségül.

A mézeshetek után Itáliába indult, ahol demoralizált, rongyos seregének harci szellemét a búsás zsákmány reményének felcsillantásával hetek alatt megacélozta, és tönkreverte az osztrákokat. A csatatéren bátorságról, a tárgyalóasztalnál diplomáciai és politikai érzékről tett tanúságot, Párizsba töméntelen hadizsákmánnyal érkezett vissza.

1798-ban Egyiptomban is győzelmet győzelemre halmozott: elfoglalta Kairót, megszervezte a közigazgatást. Számos tudós is vele volt, s 1799-ben megtalálták az óegyiptomi hieroglifák megfejtésének kulcsát, a Rosette-i követ.

Amikor a flotta vereséget szenvedett az angoloktól, csapatait magára hagyva villámgyorsan hazatért.

A kaland növelte népszerűségét, csak kevesen tiltakoztak, amikor 1799.-ben átvette a hatalmat.

1802-ben örökös konzullá, 1804-ben császárrá választatta magát, a koronát 1804. december 2-án helyezte – a Párizsba szólított VII. Pius pápa jelenlétében – a saját fejére.

Vele együtt mindenki lépett egyet előre: családtagjai császári hercegek és királyok lettek, hű embereiből új nemességet hozott létre, tábornokait marsallá nevezte ki.

Polgári törvénykönyvet alkotott, felállította a központi bankot.

Megnyitotta a korábban bezárt templomokat.

Zseniális hadvezér volt, sorra verte meg az ellene összekovácsolt koalíciókat, győzelmet aratott Ulmnál.

Hatalmának tetőfokára érkezve dinasztia alapításáról álmodozott, ezért elvált Joséphine-től – akitől nem született gyereke – és Mária Lujzát, I. Ferenc osztrák császár lányát vette feleségül.

1811-ben született meg egyetlen törvényes fia, a trónörökös.

1812-ben követte el élete legnagyobb hibáját, amikor soknemzetiségű hadserege, a Grande Armée élén megtámadta korábbi szövetségesét, Oroszországot. Bár a borogyinói csatában hatalmas vérveszteségek árán győzött, a vállalkozás kudarccal zárult. A rettenetes orosz télből a büszke hadseregének csupán 15 ezer embere vergődött haza.

1813-ban az ellene létrehozott koalíciótól Lipcsénél, a népek csatájában vereséget szenvedett. 1814. április 4-én le kellett mondania. Császári címének meghagyásával Elba szigetére száműzték, a trónra a Bourbonok ültek vissza.

1815. március 1-jén merész elhatározással visszatért Franciaországba, az ellene küldött seregek sorra átálltak, diadalmenetben vonult be Párizsba. Egész Európa felvonult ellene, s utolsó csatájában Waterloonál vereséget szenvedett, négy nappal később, 1815. június 22-én másodszor is lemondott a trónról. Ezúttal már biztos távolba, az Atlanti-óceán közepén fekvő brit felségterületre, Szent Ilona szigetére száműzték leghűségesebb embereivel. Itt is halt meg 1821. május 5-én. Halálának okán máig vitatkoznak: valószínűleg gyomorrák végzett vele, de lehet, hogy megmérgezték.

Holttestét 1840-ben Párizsba szállították, az Invalidusok templomában helyezték el.

2018. okt. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen koszonom😊
2018. okt. 28. 00:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!