Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Van ötletetek háziba mit...

Van ötletetek háziba mit modellezzek le?

Figyelt kérdés

Gépészmérnök hallgató vagyok és egy tárgy keretein belül házi feladat, hogy egy valamilyen gépet, létező dolgot lemodellezzünk 3D-ben.

A kritériumok a következők:

Adaptív legyen (lehessen paraméteresen módosítani valamilyen méretét a modellnek egy skeleton sketch-el)

Viszonylag több alkatrészből vagy részelemből álljon


Nagyjából ennyi. Láttam párat, hogy mik voltak eddig, és irreálisan sok melónak tűntek egy 3 kredites tárgyhoz képest, szóval valami tűrhetőt szeretnék. Volt aki egy komplett autó méretarányos látványtervét készítette el, volt aki egy lyukasztót, vagy egy fúrógép hajtását. Én egy trombitára is gondoltam, de hátha itt van valakinek jobb ötlete.

Köszi előre is!



2018. okt. 27. 02:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lara Croft, skálázható mellekkel.
2018. okt. 27. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szélmalom, lancfuresz
2018. okt. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt hiszem én elvégeztem ezt a tárgyat. :D

A trombitában szerintem túl sok a bonyolult felület, változó keresztmetszetű cső, hajlítás, stb. Plusz nem értek hozzá, de azt szét tudod szedni? Sokkal könnyebb, ha szétszedve is látod az alkatrészeket.

Szerintem a lyukasztó amúgy viszonylag egyszerű. Szerintem jó lehet még a zár (amibe az a nagyobbfajta kulcs való), Lego teherautó (ott az alkatrészek voltak adaptív módon családként megcsinálva), asztali lámpa, kotyogós kávéfőző, kávédaráló, karóra (analóg, szíjas), tűzőgép, toll (valami bonyolultabb).

2018. okt. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Váltó.
2018. okt. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

:D köszi a válaszokat!

Igen vágom csak nehéz olyat találni ami se nem túl nehéz de nem is túl egyszerű mert akkor nem fogják engedni hogy azt csináljam.

LEGO-t nem szeretnék, mert nagyon sokan csinálják és az adaptivitás szempontjából jó, de mást szeretnék.

Van még ötletetek?

2018. okt. 27. 11:15
 6/7 anonim ***** válasza:
64%
En egy asztali satut csinaltam, de barmilyen egyszerubb szereles jo lesz. A lyukaszto is jo otlet, a trombita is. Golyos toll, rotring, egy egyszerubb szelep, csaptelep, kezi autoemelo, karos dugohuzo, tuzogep, stb. Ha nem is kell feltetlenul mozgo alkatresznek lennie benne, hanem csak az adaptivitas a lenyeg, akkor meg tenyleg barmi lehet, akar egy hegesztett vazszerkezet, tv tarto allvany, asztal vagy barmilyen butor.
2018. okt. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Bőrönd emelhető karral
2018. dec. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!