Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika háziban valaki segítene?

Fizika háziban valaki segítene?

Figyelt kérdés

Egy kis bogár indul el egy 10 cm oldalélű fakocka P csúcsából. Legalább mennyi időre van szüksége a bogárnak ahhoz, hogy elérjen a kocka legtávolabbi Q csúcsához, ha a bogár sebessége 1 cm/s? Hányféle úton mozoghat a bogár, hogy a legrövidebb idő alatt odaérjen?


Egy kémiaszertárban egyforma üvegekben tárolják a vegyszereket. Az egyik üveg tele van glicerinnel, a másik éterrel. A glicerines üveg tömege 2290 gramm, az éteresé 1471 gramm. Mekkora az üres üveg tömege?



2018. okt. 28. 13:00
 1/10 A kérdező kommentje:
Nekem az elsőnél 24,14 min jött ki és hat féle út , az jó?
2018. okt. 28. 13:09
 2/10 anonim ***** válasza:

A másodikat vágom, sűrűséggel kell:


ró = m/v


Vüvegbelseje * RÓglicerin + mÜveg = 2290g

Vüvegbelseje * RÓéter + mÜveg = 1471g


Ha behelyettesítesz, akkor ki tudod vonni a két egyenletet egymásból, kijön az üveg belsejének térfogata, aztán azzal ki tudod számolni valamelyik benne lévő anyag tömegét és kivonni belőle.


Amúgy valahogy úgy is meg lehet csinálni, hogy 1l-nek veszed az üveg űrtartalmát, de azt most nem dobja ki az agyam.

2018. okt. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm
2018. okt. 28. 13:33
 4/10 anonim ***** válasza:
Az elsőt meg lerajzolnám a helyedben. Gondolom megvan, hogy ha kijelölsz egy P csúcsot a kockán, akkor hol lesz az attól legtávolabbi Q csúcs. A kocka ellentétes oldalán az ellentétes oldali csúcs :D. Na most ha jól tévedek, akkor oda egy lapátlón és egy testélen keresztül jutsz. Ebből viszont több irány is van, nézegesd meg őket. Az idő kiszámolása onnan már nem nehéz, ha összeadod a távolságokat. Sima V=s/t
2018. okt. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%
Az első példához: először elmegy a csúccsal szemben lévő él közepéig, onnan pedig a szemközti csúcshoz. Szimmetriaokok miatt ez a legrövidebb útvonal. a megtett út az oldalhossz gyök5-szerese lesz. Ebből lehet tovább számolni.
2018. okt. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
20%
Ez érdekes, erre nem gondoltam
2018. okt. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
megy mindenkinek a zöld
2018. okt. 28. 14:57
 8/10 dq ***** válasza:

#5 hogyan vezeted le szimmetriai okokkal?


Amúgy A-->B esetén 6 legrövidebb út van.

[link]

Ha kiteríted a kockád, akkor az út is ki lesz terítve ezen az ábrán, és itt az A-->B szakasz a legrövidebb út.

2018. okt. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
18%

#8 Amit lerajzoltál, ugyanaz amit én mondtam. Tehát lemásoltad a válaszomat, önálló gondolatod nem volt.

A szimmetriaelven történő bizonyítást rád bízom.


Feleslegesnek érzem, hogy én itt bizonyítást adjak, pusztán azért hogy a hozzá nem értő tudatlanok lepontozzanak, mint az 5-ös válaszom is.

2018. okt. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 dq ***** válasza:

Nem, én adtam egy tök másik bizonyítást.

Te semmi hasonlót nem mondtál, viszont amit igen, az, úgy gondolom rossz, legalábbis én nem tudom befejezni.

2018. okt. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!