Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Van olyan négyzetszám amelyik...

Van olyan négyzetszám amelyik számjegyeinek összege 30?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy induljak el, a háromjegyű számokat emelgettem négyzetre, de nem jutottam előrébb :/

2018. okt. 28. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel páratlan szám, nincs :)
2018. okt. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a számjegyek összege 30, ezért a 3-mal való oszthatóság miatt a szám osztható 3-mal. Ez a szám azonban csak úgy lehet 3-mal, hogyha osztható 9-cel is, ezért, mert a 3 prímszám, és kell belőle még (legalább) egy szorzótényező, hogy esélye legyen négyzetszámnak lennie. Azonban a 9-cel való oszthatóság szabálya is úgy szól, hogy ha a számjegyek összege osztható 9-cel, akkor a szám is, azonban a 30 nem osztható 9-cel. Ebből következően a számunk osztható 3-mal de 9-cel nem, így esélye sincs, hogy négyzetszám lehessen.
2018. okt. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Gondoltam ilyesmire, de ez nem jutott eszembe. Köszönöm!
2018. okt. 28. 17:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Én meg már programot is írtam rá, pedig előtte lehetett volna gondolkodni is:


public class Negyzetszam {


public static void main(String[] args) {


int sum;

String sqr;


for (int i = 3100; i < 10000; i++) {

sum = 0;


sqr = String.format("%d", i * i);


for (int x = 0; x < sqr.length(); x++) {

sum += Integer.parseInt(String.valueOf(sqr.charAt(x)));

}


if (sum == 30) {

System.out.println(i + "\t" + sqr + "\t" + sum);

}

}

System.out.println("FINISHED");

}

}

2018. okt. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!