Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A pi négyzet hogy jött ki...

A pi négyzet hogy jött ki ebben a mátrixban?

Figyelt kérdés

Valaki tudna segíteni?

Sehogy se jövök rá.


[link]


2018. okt. 28. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Baromság, mert csak kvadratikus mátrixokat lehet hatványozni.
2018. okt. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
39%
Lehet π*(π^Т). Én nem fogom neked összeszorozni, keress a neten egy ilyen progit.
2018. okt. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 vurugya béla ***** válasza:

Ez nem mátrix, hanem egy permutáció!

Ahogy a természetes számokat n-nel, a valósakat x-szel, a komplexeket z-vel jelölik a feladatokban, úgy az algebrafeladatokban pi-vel jelölik a permutációkat.

Egy permutáció négyzete, hogy kétszer alkalmazod.

Ha ennyi nem elég, írj és részletezem, de a fő problémát megoldottam szerintem, hogy ezt ne mátrixnak nézd.

2018. okt. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%
Ez egy permutáció. Ebben a formában felírva úgy néz ki, mint egy mátrix, de nem a mátrixműveletek a műveletei. Nem mátrixként van összeszorozva a pí a pível, hanem permutációként. A felső sorban fel vannak sorolva az elemek, és alájuk van írva, hogy melyik helyre viszi őket a permutáció. A permutációk művelete a kompozíció. A pí négyzet azt jelenti, hogy egymás után kétszer elvégzed a pít. Az 1 a 2-be megy, mikor először csinálod. Megcsinálod még egyszer: hova megy a 2? A 4 helyére. Tehát az 1 végül a 4 helyére jutott (közben elnézett a 2 felé). Odaírod az 1 alá, hogy 4. Stb.
2018. okt. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2018. okt. 28. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!