Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan/honnan gyűjtsek anyagot...

Hogyan/honnan gyűjtsek anyagot? A téma a nemi identitás (egyenlőtlenségek csökkentése)

Figyelt kérdés

tehát az említett témáról kell gyűjtenem valamiféle adatokat... azt sem tudom hogyan kezdjek bele. Azt sem tudom, hogy hogyan írjam le amiket megtudtam úgy, hogy ne törjön ki tőle a 3.világháború...

van egy olyan ötletem, hogy internetes kérdőívet készítek a témával kapcsolatban, de nem tudom milyen kérdéseket kéne feltennem benne.

Bármiféle segítséget szivesen meghallgatok a témával kapcsolatban!



2018. nov. 2. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt sem tudom, hogy hogyan írjam le amiket megtudtam úgy, hogy ne törjön ki tőle a 3.világháború... pedig ezek a dolgok kellenének, csak hogy a kérdések irányáról fogalmam legyen....
2018. nov. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A feladatot nem kicsit túlgondoltad! Semmi köze a szexualitásnak a kérdéshez, itt a nők vs férfiak jogaira kell gondolni. Egészen véletlenül nem ismersz olyan helyzetet, ahol elnyomják a nőket?
2018. nov. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha téma a nemi identitás, akkor aligha csak a nők-férfiak közötti egyenlítőtlenség a téma- ami Magyarországon egy nagyon is létező dolog- hanem a felsorolt kulcsszavak nagyon is jók. Szóval nem kell itt külföldben gondolkodni. M.o, durván jó alap az egyenlőtlenségek kutatásához.
2018. nov. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is érdemes tisztázni, hogy a nemi identitás nem egyenlő a szexuális orientációval.

Nők-férfiak rendben, ha beleveszed esetleg a transzneműséget, az is jó.

De így ennyiből valószínűleg olyan irányban kell keresgélni, hogy a nők/férfiak szenvednek-e valamilyen hátrányt a másik nemmel szemben, és hogy ezeket hogyan lehetne csökkenteni, vagy egyáltalán érdemes-e, kell-e, lehet-e csökkenteni.

Nézheted akár úgy is a témát, hogy a férfi-női szerepek hogyan változtak az idők során, vagy kultúránként (lásd anno a nőknek még szavazati joguk sem volt). Ha végigfutsz egy híroldalt, akár ott is találhatsz olyan híreket, ahonnan kitűnnek a nemi különbségek, az egyenlőtlenségek.

Az se mindegy, hogy mire és hova szeretnél menni ezzel a témával. Középiskolai előadás, beadandó, házi dolgozat? Egyetemi előadás, beadandó, szakdolgozati téma, TDK-s téma, PhD-s téma? Ezektől is függ azért, hogy mennyire érdemes beleásnod magad a témába.

Mennyire akarod leszűkíteni a témát? Ez így elég tág, sok mindent bele lehet vonni, de akár leszűkítheted egy konkrét problémára, és annak a megoldásaira (pl. férfi és női szerepek a gyereknevelésben/háztartásban - de ez csak egy példa).

A kérdőív is jó, de ahhoz ki kell találni itemeket, vagy konkrét kérdőívet kell felhasználni.

Esetleg kereshetsz kutatásokat is a témával kapcsolatban. Csak tényleg nem mindegy, hogy mi a cél, egy 2 oldalas középiskolai fogalmazás és egy 50 oldalas szakdolgozat között azért elég sok különbség van.

Ha valami extrém témát szeretnél, akár jöhet a transzneműség hátrányos helyzete/negatív megítélése a társadalomban, viszont ez elég komoly kutatást is igényelhet, illetve tényleg nem egy kis laza délutáni olvasnivalónak felel meg, hallgattam pszichológus előadását a transzneműségről, mondhatni megrázó volt (főleg azért, mert van is transznemű ismerősöm).

Lehetőségeid száma végtelen, én a helyedben inkább egy konkrétabb témát keresnék. Kezdésnek akár egy Wikipédia is jól jöhet (inkább angol nyelven, de a magyar se rossz), és legfőképpen a végén lévő forrásokat ajánlom, azokból jól lehet csemegézni, válogatni. Vagy ha egyetemista vagy, akkor szakdolgozatokat érdemes keresni a témával kapcsolatban, és ott is a forrásokat átböngészni.

2018. nov. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!