Hogy kell ezeket megoldani? (többi lent)


Hogy kell ezeket megoldani??:

Mennyi 12-nek a 3/4 része?

Melyik szám 3/4 része 12?

Mekkora része 12-nek a 3/4?

Mekkora része 3/4-nek a 12?

Kérlek segítsetek!!Nem a megoldásra, hanem arra vagyok kíváncsi, hogy hogyan kell kiszámolni!!


2018. nov. 5. 20:08
 1/3 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:

1. Mennyi 12-nek a 3/4-ed része?


12-nek az 1/4-ed része = 3 (ekkor egyenes arányossággal)

12-nek a 3/4-ed része = 9 (mivel a 3/4 rész háromszor akkora, mint az 1/4 rész)


Másképp: 12-nek a 3/4 része ugyanaz, mint 12-nek a 3/4-szerese, vagyis egy szorzást kell elvégezned.


12*(3/4) = 36/4 = 9 (egész számot úgy szorzunk törttel, hogy az egész számot a tört számlálójával szorozzuk, a nevezőt pedig változatlanul hagyjuk).

2018. nov. 5. 20:25
 2/3 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:

2. Melyik szám 3/4-ed része 12?


A keresett szám legyen x.


Ekkor x*(3/4) = 12


X-et úgy kapom meg, hogy a 12-t elosztom 3/4-eddel.


12: (3/4) = 12*(4/3) = 48/3 = 16

2018. nov. 5. 20:27
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm szépen!És a többit hogyan kell megoldani??
2018. nov. 5. 20:28